За перші п’ять місяців 2018 року виробництво електроенергії зі звалищного газу Хмельницький отримав 170 тис грн


Вже п’ятий місяць поспіль на хмельницькому сміттєзвалищі добувають біогаз. Комплекс з дегазації полігону твердих побутових відходів встановили у січні інвестори. Обладнання переробляє на електричну енергію метан, який знаходиться під сміттям. Згодом цю електроенергію продають. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу «Хмельницький».

Проблема міського сміттєзвалища існує протягом тривалого часу. Полігон твердих побутових відходів на околиці Хмельницького знаходиться вже понад 60 років. На думку фахівців, термін його експлуатації сягає ще максимум 6 років. Це становить велику загрозу для довкілля. Тому питання утилізації відходів наразі є досить актуальним і потребує вирішення. Тоді виникла ідея почати видобувати біогаз на міському сміттєзвалищі. Однак спочатку було замовлено експертизу в Інституті газу НАН України для того, щоб з’ясувати, чи є газ на хмельницькому сміттєзвалищі і чи можна його використовувати для певних потреб.

Після цього, у червні минулого року провели конкурс з дегазації сміттєзвалища. Переможцем стала компанія «Біогаз ЕНЕРДЖІ». Підприємство сплачуватиме 13% з продажу електроенергії, виробленої внаслідок спалювання вилученого біогазу. За попередніми підрахунками, за рік це буде приносити майже 2-2,5 мільйони гривень. Ці гроші будуть надходити на спецрахунок КП «Спецкомунтранс» і будуть використовуватися лише на потреби сміттєзвалища. Вартість обладнання становить 20 мільйонів гривень. Додамо, що дегазація сміттєзвалища є одним із елементів програми «Розумне довкілля».

За даними МТРК «Місто», раніше метан, який утворювався під час розкладання органічних відходів, призводив до виникнення пожеж. Тепер він приносить місту кошти. 13% із виручених коштів, за домовленістю надходитиме у місто.  У травні на рахунок комунального підприємства «Спецкомунтранс» вже надійшло 170 тисяч гривень. За словами заступника міського голови Володимира Гончарука, ці кошти будуть спрямовані на потреби сміттєзвалища.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *