За останній рік Укроборонпром в рази підняв “феодальний оброк” з потерпаючих від скрути підприємств


Головне джерело існування “Укроборонпрому” – “внески” оборонних підприємств.

“Укроборонпром​” стягує з підприємств “внески” на мільйони гривень попри наявність у них заборгованості із зарплати.

Такий “феодальний оброк” існував з моменту створення “Укроборонпрому” за часів Януковича, проте за 2019-2020 роки ці внески виросли у рази та стягувались навіть з підприємств, яким самим була необхідна підтримка та тих, де існувала заборгованість з заробітної плати, передає “Діфенс Експрес”.

Концерн “Укроборонпром” обійшовся за останні три роки державним підприємствам, які щороку мають сплачувати так звані “внески”, у 264,7 млн грн., – такі дані озвучив Валерій Іващенко – перший заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості України.

Зазначимо, що ці кошти йдуть на утримання “Укроборонпрому”, як управлінської структури з зарплатами у численних заступників по 200 тисяч грн на місяць.

Наприклад, ДП “Антонов” у 2020 році перерахував “Укроборонпрому” внесок у розмірі 147,9 млн грн. Водночас у 2018 він становив 23,2 млн грн, тобто “оброк” було збільшено у шість разів.

В останній раз “Антонов” підняв у небо новий літак у 2017 році

З “410 заводу ЦА”, який у цьому році так і не зміг погасити борги із заробітної плати, з 2017 по 2020 рік було стягнуто на користь “Укроборонпрому” 4,1 млн грн. “ХМЗ “ФЕД”, який зараз потерпає від браку замовлень, за той же період перерахував 22,7 млн грн. А “Івченко-Прогрес”, замість вкладання коштів у розробку двигунів та оновлення обладнання, виплатив концерну 29,6 млн грн.

Нагадаємо, що колектив ДП “Антонов” вже виступив з низкою заяв та висловив своє незадоволення тим, як “Укроборонпром” втручається у діяльність підприємства. Йдеться зокрема про те, що концерн намагався терміново змінити форму управління та створити наглядову раду ДП “Антонов”, що суперечить чинному законодавству.

Зауважимо, що саме через це низка профільних асоціацій наполягають на передачі ДП “Антонов” до сфери управління Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *