ЄС та ПРООН передали моторні човни та спецобладнання для рятувальників Донеччини


Європейський Союз та Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні передали українським рятувальникам три моторні човни, три причепи для їх транспортування та спеціалізоване обладнання для роботи на воді.

Загальна вартість допомоги становить 104 889 доларів США (понад 2 млн гривень)

Серед іншого рятувальники також отримали підвісні двигуни, навігаційні комплекси, морські радіостанції, акустичні сигнальні системи та іншу техніку, повідомила пресслужба ООН.

Човни використовуватимуться підрозділами Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ГУ ДСНС) у Донецькій області.

Рятувальники використовуватимуть нову техніку для роботи вздовж узбережжя Азовського моря, зокрема в Маріуполі та в Мангушському районі, аби ефективніше патрулювати морську акваторію та оперативніше реагувати на потенційні небезпеки. Зокрема, човни залучатимуться під час рятувально-пошукових операцій для порятунку людей, що потрапили в небезпеку на воді.

Мартін Шрьодер, керівник відділу місцевого та людського розвитку Представництва Європейського Союзу в Україні, наголосив на важливості співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, у межах якої здійснюється оснащення її підрозділів, аби ті могли краще реагувати на небезпеки та кризові ситуації.

 «Громадська безпека є ключовим компонентом підтримки, яку надає ЄС на сході України, і ми раді продовжувати розширення нашого співробітництва з ДСНС», – сказав пан Шрьодер.– Передача обладнання для рятувальних підрозділів, що працюють у морській акваторії, – це ще один практичний крок, необхідний для поліпшення громадської безпеки та захисту громадян, що мешкають вздовж узбережжя Азовського моря».

Окрім того, рятувальні загони використовуватимуть човни для транспортування водолазів для дослідження й очищення ділянок морського дна, а також для оперативної локалізації та ліквідації ситуацій, що створюють загрозу навколишньому середовищу, наприклад, розливів нафти у морі.

Постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева подякувала рятувальникам ДСНС за критично важливу роботу, яку ті виконують на сході України, часто ризикуючи власним життям заради порятунку інших.

Нагадаємо, що рятувальники Донеччини отримують підтримку від Програми ООН із відновлення та розбудови миру на регулярній основі: на початку листопада рятувальні підрозділи отримали масштабну партію технічного обладнання, а в серпні їм передали обладнання для цифрового зв’язку.

Усе вищезазначене обладнання дозволить якісно проводити обстеження, моніторинг ситуації в акваторії Азовського моря, адже забезпечення безпеки населення та недопущення несанкціонованого впливу вибухонебезпечних залишків війни  одне із найбільш пріоритетних завдань для рятувальників Донеччини. Подібні заходи будуть проводитись із метою недопущення можливих нещасних випадків.

Для довідки

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *