Як в умовах кризи, втрати основного ринку збуту в Росії, без розширення виробничих потужностей і штату рости на 30-40% щорічно – секрет засновника Modern-Eхро Group Петра Пилип’юка


Петро Пилипюк – спікер Business Wisdom Summit 2018, засновник і головний виконавчий директор Modern-Eхро Group – міжнародної компанії, яка виробляє торгівельне обладнання (від стелажів – до кас з власним програмним забезпеченням і холодильного обладнання), а також займається розробкою комплексних рішень для ритейла (робить магазини , заправки та інші торгові об’єкти під ключ).

Про це – в матеріалі Delo.UA, журналісти цього видання зустрілися з амбітним підприємцем.

Історія компанії почалася в 1993 році, коли Петро задумався над ідеєю створення власного бізнесу. Разом з командою з кількох людей він зайнявся виробництвом меблів для магазинів. Уже в 1996 році компанія об’єдналася з польським виробником “Дует.

На даний момент до складу компанії входить 4 виробничі майданчики: дві в Україні, і по одній – в Польщі і Білорусі. У Modern-Eхро Group 9 міжнародних філій – у Франції, Великобританії, Польщі, Німеччини, ОАЕ та інших країнах. При цьому продукція компанії експортується в 62 країни, а в подальших планах Петра “завоювати” весь світ. У 2013 році Петро самостійно перебудував роботу компанії згідно з концепцією Lean – бережливого виробництва.

“За півроку ми зробили революцію. В середньому з 2013 року випуск продукції на заводі зростає на 30-40% щороку. Також ми звільнили 25% виробничих площ і здали їх в оренду. Я вже згадував, що ми відмовилися від ідеї будівництва цеху, отже, скоротили свої витрати. Навіть у кризові роки ми росли в середньому на 25-27%. І це при тому, що гривня девальвувала, закрився великий ринок збуту і сталося ще безліч негативних для бізнесу подій. У виробництво ми нічого додатково не інвестували, оскільки, як я вже говорив, у нас було закуплено дуже хороше обладнання, і мова йшла не про його заміну, а про перестановку. Що стосується персоналу, так, нам потрібно було, щоб люди освоїли додаткові професії. І в це довелося вкласти якісь суми. Але нікого не звільняли, хоча філософія Lean передбачає скорочення персоналу. Ми пішли іншим шляхом: не наймаючи нових людей – наростили виробництво”, – розповідає Петро Пилип’юк.

– Ви згадали про втрату великого ринку збуту – я так розумію, що мова про Росію. Наскільки болісно це було для вас?  (кореспондет Delo.UA)

  • Так, ми втратили російський ринок. Його частка в загальній структурі продажів до 2014 року займала 65%. І зараз продукція, яку виготовляють в Україні, не поставляється в цю країну. Але ми продовжуємо розширюватися в Україні … Нещодавно купили компанію RED – це команда молодих і креативних IТ-фахівців. До цього ми рік працювали разом з ними над створенням селф-чекаутів, а потім вирішили, що нам варто об’єднатися. У світі працює всього 5 компаній, які роблять це досить дороге обладнання. А ми можемо зробити його доступним для наших клієнтів. Продовжуємо працювати над цим завданням.

– Що далі – які плани на вашому горизонті? (кореспондет Delo.UA)

  • В цьому році ми закладаємо не менший відсоток збільшення випуску готової продукції в порівнянні з минулим роком. На рівні 25%. Навіть незважаючи на кризу, нам вдалося знизити собівартість наших товарів на 5%. І це дуже суттєво для нашої галузі – адже все і завжди хочуть якісно і недорого. І ми можемо це дати. Наша мета в найближчі 5-7 років – увійти в топ-3 на ринку Європи. Це дуже амбітна мета і тому на цей рік у нас велике домашнє завдання – починаючи від грамотної стратегії і закінчуючи структурою компанії. Будуть також абсолютно нові і грандіозні проекти.
  • Так історично складається, що компанія переживає різні етапи розвитку, в ході яких з’являються нові бізнес-сьюти. На сьогоднішній день є необхідність вивести їх на новий рівень. Але це по-друге, а перш за все нам потрібно сформувати цінності, місію, візію та стратегію всіх підрозділів, які географічно знаходяться в різних офісах, країнах, культурах. Ми повинні зробити з них одну компанію. І це буде не луцька компанія, яка працює на міжнародному ринку. Це буде міжнародна компанія з головним офісом в Луцьку.

-Ви готові назвати 5 складових, які допомогли вам побудувати таку компанію в Україні? (кореспондет Delo.UA)

  • Найголовніше для мене – це позитивне мислення. Хороше притягує хороше, а погане – погане. Це закон, в дії якої я переконувався не раз. Завжди ставити амбітні цілі: бути кращим в місті, регіоні, світі. Немає межі досконалості. Не упускати можливості. Свого часу я знайшов міжнародного партнера, який навчив мене по-іншому дивитися на свої можливості. Потім я погодився пустити на своє виробництво консультанта. Якби не відкритість до нових можливостей, я б не створив таку компанію. Уміння виходити із зони комфорту. Наприклад, я почав вивчати англійську в 35 років. Так, мені було складно, але я це робив, тому що розумів, що мені це необхідно. І як би не було незручно, я наполегливо продовжую її вчити. І, напевно, останнє: не грошима єдиними. Ми робимо щось більше, ніж просто заробляємо: розсуваючи межі можливого, приймаємо нові виклики, стаємо кращими і міняємо на краще світ.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *