Як справжні європейці, нарешті скинули з себе старе московське. У луцькому соборі вперше святкують Різдво 25 грудня


У луцькому Свято-Троїцькому кафедральному соборі Волинської єпархії Православної церкви України вперше провели різдвяне богослужіння 25 грудня.

З приємністю можна константувати, що на літургію прийшла неочікувано велика кільність людей, як для першого разу.

Нагадаємо, у листопаді більше 300 прихожан ПЦУ написали звернення до митрополита Луцького та Волинського Михаїла, в якому попросили провести різдвяне богослужіння 25 грудня. Пояснювали це тим, що католицькі та більшість православних церков святкують Різдво саме в грудні. Натомість 7 січня відзначають народження Христа церкви, що «знаходяться в російській орбіті», передає Перший.

Врешті Михаїл погодився провести два богослужіння – 25 грудня та 7 січня. Сам владика сказав, що вже багато років святкує Різдво 25 грудня. 

Опісля літургії у соборі митрополит Михаїл сказав, що у Луцьку вперше відзначають Різдво, «як справжні європейці».

«Дякую усім вам, що ви нарешті скинули з себе старе московське з усіма традиціями – світськими і релігійними, тому що є вислів «Людина вийшла з Радянського союзу, а Радянський союз з неї не вийшов». Сьогодні ви засвідчили, що ви справжні європейці в усіх значеннях цього слова. Потрібно перебороти старі стереотипи та звичку», – зазначив священнослужитель.

Ще одне богослужіння у кафедральному соборі проведуть 7 січня.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *