Вивезти інструкторів, віддати надану зброю, припинити спільні з НАТО навчання: Захарова озвучила забаганки московії


Московія, яка з 2014 року постачає військове озброєння та найманців на тимчасово окуповані нею території України для вбивства українців, невтомно намагається легалізувати російський тероризм у світі.  Військова допомога Україні від країн-партнерів дуже дошкуляє агресору і ламає всі його плани.

Росія зажадала припинення постачань Заходом до України озброєнь, повернення вже наданої зброї, виведення західних військових інструкторів та припинення спільних навчань ЗСУ і країн НАТО, а також повернення України до позаблокового статусу. Виконання цих вимог РФ назвала умовою деескалації агресії щодо України

Відповідну заяву зробила речниця МЗС РФ Марія Захарова, передає Еспресо.

“Ми переконані, що досягти деескалації ситуації навколо України, про яку так багато говорять і пишуть наші західні партнери, можна дуже швидко. Для цього треба припинити постачання Україні озброєнь, відкликати з її території західних військових радників, інструкторів, припинити спільні навчання ЗСУ та країн НАТО. А також вивести всі раніше поставлені Києву іноземні озброєння за межі української території”, – сказала Захарова.

При цьому речниця МЗС РФ заявила про “штучне нагнітання напруженості навколо України” та заклиакала до “практичних кроків”, зокрема, зажадала візиту західних дипломатів до окупованих Донецька і Луганська. У цьому контексті Захарова нагадала про візит у зону ООС голів МЗС Німеччини, Австрії, Словаччини та Чехії, а Революцію Гідності назвала “антиконституційним переворотом”.

“Начебто, благородна місія. Начебто, розпочався процес, до якого ми завжди закликали. І ось у бронежилетах та касках західні дипломати просунулися до лінії зіткнення. Але є нюанс: тільки з одного боку – підконтрольного Києву. Ось далі вони чомусь не пішли. Ось ця сама лінія, яка не є червоною для вас, ось її потрібно перейти, я маю на увазі лінію розмежування, і відвідати все-таки і вшанувати своєю увагою тих людей, які багато років страждають через те, що ви колись надихали українських політиків на здійснення антиконституційного перевороту”, – сказала Захарова.

При цьому вимогу до західних дипломатів відвідати Донецьк і Луганськ Захарова аргументувала тим, що це питання дотримання прав жителів “країни, яка припала до всіх західних цінностей”, натомість жодним словом не згадала про так звані “народні республіки”.

“Їх цікавить все. Всі регіони світу, до яких не належать країни їх акредитації, маю на увазі континенти, материки. Так, благородна справа висвітлювати ситуацію у всіх куточках планети. Перебуваючи в США, дбати про уйгури, перебуваючи в Британії, ставити питання про М’янмі. Але є один маленький нюанс: Британія та Україна – це один Європейський континент. Це так чи інакше сусіди щодо спільності цього єдиного європейського простору. То чому ж ситуація з правами людини за десятки тисяч кілометрів від тієї ж Британії Лондон так хвилює і вони починають свої репортажі з праволюдської проблематики, а коли справа доходить до безпосереднього сусіда по континенту, країни, яка припала до всіх західних цінностей, вони ці права людини забувають?” – сказала Захарова.

Donate to Myrotvorets

2 коментарі до “Вивезти інструкторів, віддати надану зброю, припинити спільні з НАТО навчання: Захарова озвучила забаганки московії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *