Головний висновок Бюджету 2020: Зеленський не виконує жодної своєї соціальної обіцянки.
Нагадаємо, якою прийняла Україну ця команда:
Такий висновок зробили у Європейська Солідарність після опрацюванню Бюджету 2020.
❌ Рівень мінімальної заробітної плати у порівнянні з бюджетом поданим на перше читання не змінився.
З 1 січня мінімальна заробітна плата складатиме 4723 гривні. Мінімальна зарплата зросте на 550 грн., або на 13%.
Нагадаємо, що за три роки з 2017 по 2019 рік мінімальна заробітна плата зросла на 2573 грн.
❌ Прожитковий мінімум у порівнянні з бюджетом поданим на 1 читання не змінився.
У І півріччі 2020 року Уряд взагалі не планує переглядати прожитковий мінімум. З 1 січня 2020 року і до 1 липня 2020 року прожитковий мінімум збережено на рівні грудня 2019 року – 2102 гривні (для працездатних осіб), 1638 гривень (для осіб, які втратили працездатність), 1779 грн. (для дітей віком до 6 років), 2218 гривень (дітей віком від 6 до 18 років). Тобто всі соціальні виплати, які прив’язані до параметрів прожиткового мінімуму будуть заморожені.
❌ Підвищувати пенсії та здійснювати передбачену законом індексацію Уряд у І півріччі 2020 року не збирається.
Прожитковий мінімум для непрацездатних осіб, що формує мінімальну пенсію зросте у 2020 році на 8% лише починаючи з липня 2020 року (до 1769 грн.).
❌ Громадян чекає зменшення субсидій.
Уряд у порівнянні з проектом поданим на 1 читання додатково зменшив обсяг видатків на виплату пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг на 58.8 млн.грн.
Народний депутат фракції “Європейська Солідарність” Ірина Фріз звернула увагу, що у проєкті державного бюджету на 2020 рік фінансування Збройних сил України зменшено до 2,57% ВВП.
Якщо коротко – це черговий провал влади, задекларованих нею обіцянок та повна невідповідність заявленим потребам. Незбалансованість, непрофесійність, нераціональність, повне ігнорування запитів суспільства та соціально-економічної ситуації в державі, відсутність належного фінансування сектору безпеки і оборони воюючої держави – на жаль, ключові месседжі отриманого проекту бюджету, – написала вона
Фінансування ЗСУ у відсотках до ВВП у проекті бюджету складає 2.57%, тоді як в ЗУ «Про національну безпеку» чітко прописано, що «обсяг видатків на фінансування сектору безпеки і оборони має становити не менше 5% запланованого обсягу внутрішнього валового продукту, з яких не менше 3 % – на фінансування сил оборони», – зазначила Ірина Фріз.
Нонсенс для воюючої країни: у держбюджеті немає коштів на гуртожитки для військових.
Про це в ефірі “Прямого“ заявив політолог Андрій Смолій.
“Бюджет-2020 можна назвати бюджетом невиконаних обіцянок. Немає обіцяного економічного зростання, немає підвищення пенсій, підвищення зарплат вчителям. І ще один важливий момент у цьому бюджеті не має коштів на добудову гуртожитків для наших військових, а також коштів на нове харчування для армії. Це є нонсенс для воюючої держави”, – сказав експерт.