«Все, це смерть, пацани. Прощавайте. Слава Україні»


16-річний Тигран Оганесян з окупованого Бердянська. Він жив там з бабусею. Український підліток, який з юначою впертістю доводив російським окупантам своїм життям і, зрештою, своєю смертю, що Україна – це не росія.

Anastasiia Marushevska

Тиграна та його друга Микиту Ханганова у вересні 2022 викрали окупанти, звинуватили у тероризмі, тримали у спеціальному ізоляторі за «антиросійську позицію», де піддавали тортурам. Попередньо Тиграна побили прямо на очах його бабусі.

Його мама розповіла, що Тигран влаштовував окупантам лекції з історії України, тому росіяни забрали і спалили всі його книжки.

Зрештою хлопців випустили, але продовжили за ними слідкувати і переслідувати.

З Ukrainian PR Army ми робили публікації в міжнародних змі з мамою Тиграна, де вона анонімно розповідала його історію. Повернутися на контрольовану Україною територію і возʼєднатися з мамою хлопцю не дозволили попри заклики від родини, міжнародної спільноти та зокрема Євродепартаменту.

Вчора Тигран та ще один українець (імʼя наразі невідоме) ліквідували двох окупантів, за що їх вбили. Тигран записав відео, в якому прощається і каже ось ту цитату на початку:

«Все, це смерть, пацани. Прощавайте. Слава Україні»

З моменту, коли я дізналася історію Тиграна, я завжди памʼятала його і його обличчя. Я не могла уявити, скільки треба мати сміливості у 16-річному віці, аби бути як він.

Історія його тортур та вбивства – це ще одне нагадування, що таке російська окупація і як всі ці організації, покликані захищати дітей, можуть забезпечити умовними зошитами, але не можуть врятувати неповнолітніх від тортур та смерті.

Тигран Оганесян, герой України і назавжди нагадування всьому світові, що українці готові покласти своє життя за свободу. Не власну, персональну, а за свободу тих, хто буде після них.

Герої не вмирають.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *