VERA: ідентифікація порушниці в окупованій Керчі


Встановлено, що влітку VERA ремонтувалася на причалі т.зв. індустріального парку Єнікале в окупованій Керчі, коли вона зникла з AIS на два місяці.

Самсун

VERA (ВЕРА, IMO: 8602957, MMSI: 273443550, Call Sign: UBZR3, Flag: russia [ru]) 3.09 прийшла в Самсун нібито з порту Кавказ, однак до того вона здійснила завантаження в окупованому Севастополі) і в російському порту Кавказ знаходилась для приховування порушення, без вантажних робіт.

14.09.2022 вона покинула Самсун, пише що завантажена.

Про завантаження VERA в окупованому Севастополі в публікації SeaKrime:

Констатуємо, що Туреччина продовжує політику неприйняття в своїх портах суден з зерном з окупованих українських портів як Севастополь, Бердянськ. Однак це лише частково впливає на ситуацію і трохи знижує обсяг викрадання зерна російським агресором і вивезення його з порушенням Державного кордону України морським шляхом. Вирішити проблему можливо лише арештами порушників і конфіскацією контрабандного зерна.

Ідентифікація

Шипспотер Yörük Işık, який досліджує морський трафік через Босфор і загалом в регіоні Чорного і Середземного морів, надіслав нам цей скріншот і попросив перевірити що це за судно. Його припущення – VERA.

Ми бачимо, що досліджуване судно дійсно дуже схоже на VERA. Для проведення ідентифікації ми взяли фотографію зі сторінки VERA на порталі МарінТраффік.

Ідентифікація VERA

Геолокація

Оскільки VERA в цей момент як раз покинула Самсун, то спочатку ми почали перевіряти цей, а потім інші чорноморські турецькі порти. В жодному з них нема схожого причалу, тож цю версію ми відкинули.

Перевірка Бердянська і Маріуполя теж показала, що це і не азовські українські порти, окуповані російським агресором.

Потім ми помітили, що лінія горизонту нерівна, ніби це берег. Єдиний порт в регіоні, що має близько берег навпроти – це Керч. Коло пошуку звузилось.

Знайшли єдиний причал в окупованій Керчі, який має схожу конфігурацію.

Схоже, але як тут можуть розміститися машини?

Припустили, що потрібно пошукати нові фотографії, можливо в останні роки тут велися ремонтні роботи і місце змінилося.

Знайшли, пірс зараз належить т.зв. індустріальному парку Єнікале, було переобладнання і машини тепер там можуть поміститися (геолокація).

Геолокація VERA в індустріальному парку Єнікале

І лише після цього ми знайшли відео, скрін з которого досліджували. Знахідка підтвердила, що ми правильно встановили місце, а також надала нам третій необхідний параметр:

хто? – VERA;
де? – окупована Керч, Єнікале;
коли? – 14.06.2022, це ми дізналися з відео.

Цікаво як порушники приховують назву судна.

Ми згадали, що судно VERA перебувала з вимкненим AIS з 05.06 по 23.08.2022.

Судно встигло зробити один рейс з окупованого Севастополя (завантаження 10-11.08.2022) на перевалку порту Кавказ, не вмикаючи AIS, що відображено в розслідуванні SeaKrime.

VERA перебувала приблизно 2 місяці поза активною діяльністю, як ми бачимо на скріншоті вище, проводились ремонтні роботи, і тепер ми знаємо де.

Єнікале

Індустріальний парк Єнікале – це приклад незаконної комерційної діяльності російських громадян в окупованому Криму. Це бізнес батька і сина Биковських.

Полное юридическое наименование: ОБЩЕСТВО С ОГРАНИЧЕННОЙ ОТВЕТСТВЕННОСТЬЮ УПРАВЛЯЮЩАЯ КОМПАНИЯ “ЕНИКАЛЕ”
Руководитель: ГЕНЕРАЛЬНЫЙ ДИРЕКТОР МЕЛЬНИКОВА МИРА АЛЕКСАНДРОВНА
ИНН / КПП: 9705113433 / 911101001

Знайшли публікації про екологічну небезпеку промислової діяльності в непристосованому місці на березі Керченської протоки.

Отже, встановлено, що під час перебування з вимкненим АІС судно VERA ремонувалося на причалі т.зв. індустріального парку Єнікале в окупованій Керчі.

В публікації наводяться не всі докази, що є в розпорядженні журналістів SeaKrime, дані ми змушені приховувати з метою захисту наших джерел, оскільки окупантами здійснюються системні заходи щодо протидії роботи нашого проєкту.

SeaKrime – проєкт журналістських розслідувань злочинів проти державного суверенітету і територіальної цілісності України, пов’язаних з незаконними суднозаходженнями в закриті порти окупованого російськими загарбниками Криму.

SeaKrime є одним з проєктів Центру дослідження ознак злочинів проти національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку “Миротворець“.

All texts and graphic materials are licensed under a Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International License.

Центр «Миротворець» просить правоохоронні органи розглядати дану публікацію на сайті як заяву про вчинення діянь проти національної безпеки України, світу, безпеки людства і міжнародного правопорядку, а також інших правопорушень.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *