В Україну повернули ще $1,5 млрд “грошей Януковича”, з яких 87% – готівка


У державний бюджет України повернуті $1,5 млрд з коштів оточення втікача Віктора Януковича, з них 87% – це готівкові гроші.

Про це в програмі “Неофіційна розмова” телеканалу “Дом” повідомив заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін, передає Цензор.НЕТ.

“Я брав активну участь в тому, що ми повернули до державного бюджету 1,5 млрд дол. І це не якісь міфічні цінні папери, це 1,3 млрд дол. готівкою і близько 200 млн дол. цінними паперами, на розмір яких був скорочений державний борг України… Ми вперше в історії двосторонніх відносин з США повернули 600 тис. дол. з американської землі”, — розповів Єнін.

Він нагадав, що мова про злочинну організацію часів Януковича, “коли найближче оточення Януковича, яке родом з Донбасу, обкрадало, перш за все, той же Донбас”.

“Вони збирали гроші з усієї України, з усіх галузей економіки, відмивали їх спочатку в Україні, потім через так звані підприємства-хаби виводили ці гроші в міжнародні “відмивочні” центри”, — повідомив заступник міністра.

Єнін зазначив, що робота щодо повернення активів Януковича та його оточення триває.

Нагадаємо, 28 квітня 2017 року набуло чинності рішення Краматорського міського суду (Донецька область) про конфіскацію близько $1,5 млрд у вигляді грошових коштів, облігацій внутрішньої державної позики на рахунках оточення експрезидента Віктора Януковича. Сім кіпрських компаній – власників облігацій внутрішньої державної позики – оскаржили рішення суду про спецконфіскацію.

22 лютого 2019 року стало відомо, що на банківський рахунок Державної казначейської служби України надійшли 1 млрд 478,5 млн грн, переданих державі в порядку спецконфіскації коштів режиму Віктора Януковича-утікача.

ГПУ ЗНАЙШЛА У ЯНУКОВИЧА “ЗАЙВИХ” ЩЕ МАЙЖЕ 1,5 МЛРД ГРН: КОНФІСКУЮТЬ ДЛЯ АРМІЇ УКРАЇНИ

ЗА КОШТИ ЯНУКОВИЧА ПОБУДУВАЛИ 184 ГУРТОЖИТКИ ДЛЯ 23 ТИСЯЧ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ

СПЕЦКОНФІСКАЦІЯ КОШТІВ ЯНУКОВИЧА: В УКРАЇНУ ПОВЕРНУЛИ ПОНАД 3 МЛН ДОЛАРІВ

«ДЕСНА» ОТРИМАЛА ОДРАЗУ 5 ГУРТОЖИТКІВ ПОБУДОВАНИХ ЗА КОНФІСКОВАНІ КОШТИ ВТІКАЧА ЯНУКОВИЧА

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *