В Україні зростає інтерес до спаржі, а за останні 5 років площі під вирощування збільшилися втричі


Невелике підприємство в Київській області поставляє саджанці для спаржевих господарств України. Господарство «АВ ЛІХТ» – найбільший постачальник саджанців спаржі в Україні, розмістилося серед дачних будинків на площі не більше 2 тис. м2, – пише AgroPortal з посиланням на  Landlord.

За словами засновника і генерального директора підприємства Василя Поліщука, тутешні грунти ідеально підходять для життєдіяльності спаржі. Вони легкі і дають можливість викопати розсаду без пошкоджень кореневої системи.

Вирощувати спаржу можна на всіх типах грунтів, що добре забезпечені перегноєм за умови відсутності бур’янів, по всій території України. Поля з високим рівнем підземних вод і схильні до підтоплення менш придатні для вирощування, – розповідає Поліщук.

«АВ ЛІХТ» дорощують нідерландські сорти спаржі Gijnlim, Grolim і Backlim.

В Україні за останні п’ять років площі під вирощування спаржі збільшилися втричі. У минулому році в нашій країні її зібрали до 150 т. Спаржа, яка вирощена в Україні, вдвічі дешевша за імпортну. Фахівці вважають, що зараз українці забезпечують себе спаржею лише на 25%. 

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *