В Україні пройшли випробування “літаючого “ГРАДУ”


Джерело: “Крила“, “Мотор Січ“.

В Україні проведені спеціальні випробування гвинтокрила Мі-8МСБ-В оснащеного некерованими авіаційними ракетами (НАР) типу С-13.

Випробування проводились на одному з полігонів країни фахівцями Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки спільно з фахівцями ПАТ “Мотор Січ”.

НАР типу С-13

Призначена для знищення броньованої техніки і живої сили противника, що знаходяться в особливо міцних залізобетонних укриттях.

Оснащення вертольоту Мі-8МСБ-В даним типом авіаційного озброєння значно розширює бойові можливості вертольоту (в першу чергу ударні) в цілому, адже для НАР типу С-13 дальність ураження цілей з горизонтального польоту та пікірування складає 4,5 кілометрів, а при їх застосуванні з режиму кабрирування – 10 км.

Сама ж НАР типу С-13 значно ефективніша за НАР типу С-8, що підтверджено досвідом їх застосування. Більш того оновлений варіант озброєння вертольоту Мі-8МСБ-В може включати одночасно 2 блоки НАР типу С-13 (боєкомплект 10 НАР) і 2 блоки НАР типу С-8 (боєкомплект 40 НАР), що значно підвищує бойову потужність вертольоту.

Довідково

В процесі модернізації вертольоту Мі-8МСБ-В виконується ремоторизація (турбовальні двигуни ТВ2-117 замінюються на нові, більш потужні ТВ3-117ВМА-СБМ1В серії 4Е виробництва «Мотор Січ») та встановлюється сучасне бортове обладнання, а саме навігаційно-зв’язкова система, картографічно-планова система з модулем супутникового зв’язку, нова система керування зброєю, вітчизняні засоби захисту від ракет з інфрачервоною головкою самонаведення, спеціальне десантно-транспортне обладнання та ін.

На вертольоті виконана адаптація світлотехнічного обладнання під застосування окулярів нічного бачення, в ході якої було реалізовано режим “Призрак”. Здійснений комплекс заходів, забезпечує, в порівнянні з базовою версією вертольоту Ми-8Т, значне зменшення споживання витрати палива – в залежності від умов експлуатації, від 20 % до 30 % (і відповідно, збільшення дальності польоту), підвищення на 30 % експлуатаційного ресурсу силової установки і збільшення ефективності експлуатації вертольоту.

Метою зазначених випробувань стало значне розширення експлуатаційного діапазону застосування даного типу ракет; підтвердження достатності запасів газодинамічної стійкості нових вертолітних двигунів ТВ3-117ВМА-СБМ1В серії 4Е при застосуванні НАР типу С-13 у всьому експлуатаційному діапазоні застосування; забезпечення застосування з даного типу вертольоту всієї номенклатури НАР типу С-13 (осколково-фугасної, проникаючої, об’ємно-детонуючої, тощо), значні запаси яких є на арсеналах зберігання.

Слід відмітити, що на вертольоті Мі-8МСБ-В, який проходить спеціальні випробування, фахівцями ПАТ “Мотор Січ” виконано заміну штатного скла кабіни екіпажу на броньоване, що здатне витримувати пряме влучання бронебійних куль калібру 7,62 з дистанції 100 м.

Фахівцями ДНДІ ВС ОВТ успішно були завершені відповідні наземні і льотні випробування даного броньованого скла, яке за висновком випробувань рекомендовано до застосування.

Тобто, вітчизняною промисловістю, спільно з фахівцями Інституту, в комплексі із розширенням ударних можливостей вертольоту Мі-8МСБ-В також успішно вирішене завдання підвищення захисту екіпажу від стрілецького озброєння та дрібних осколків без погіршення оглядовості закабінного простору, що є особливо важливим в умовах польоту на гранично малих висотах.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *