В Херсоні і Миколаєві урочисто спустили на воду два танкери-хімовози збудовані на замовлення голландської компанії


15 березня на Миколаївській верфі SMG (Чорноморський Суднобудівний Завод) зійшов на воду танкер-хімовоз EMMA, будівельний номер 10002.

Як повідомляє Миколаїв – місто корабелів, судно побудовано на замовлення голландської компанії VEKA Shipbuilding WT B.V. Загалом побудовано два корпуси, другий – на Херсонській верфі SMG.

Вартість контракту склала понад 145 млн. грн.

Танкер-хімовоз будівельний номер 10002 було закладено 10 липня 2018 року під найменуванням Nebraska. Обидва судна у ході побудови змінили своє найменування по бажанню замовника.

Стапельний період судна, що будувалося у Миколаєві, склав 8 місяців. За ініціативою фахівців Миколаївської верфі було змінено технологію побудови – носовий та кормовий блоки складалися догори кілем. Це дозволило суттєво прискорити та здешевити вартість формування корпусу за рахунок виключення постелі з технологічного процесу. Тож вартість металу та часу на її складання були заощаджені, що призвело до зниження собівартості судна загалом та збільшенню прибутку.

Загальні характеристики танкера-хімовоза EMMA
Довжина, м – 110
Ширина, м – 13.5
Висота борту, м – 6.59
Маса корпусу, т – 1200
Вантажопідйомність, т – 5320.

==============================================================

15 березня на Херсонському суднобудівному заводі зійшов на воду другий танкер-хімовоз для голландської компанії VEKA Shipbuilding WT B.V. Про це повідомляє прес-служба підприємства, пише Ukraine Now.

У святковому мітингу взяли участь сотні містян, власник VEKA Group BV Пітер Верслуіс (Peter Versluis), фахівці VEKA Shipbuilding WT B.V., ветерани заводу.

Танкер-хімовоз, будівельний номер 10001, побудований за голландським проектом CAVALLI і призначений для перевезення нафтопродуктів і хімічних вантажів. При виготовленні корпусу використано 1200 тонн високоякісної суднобудівної сталі виробництва Маріупольського металургійного комбінату (Маріуполь). Дедевейт танкеру складає 5000 тонн. Довжина – 110 м, ширина – 13,5 м, висота борту – 6,6 м. Порт приписки – Антверпен, Бельгія.

Танкер названий жіночим ім’ям AIMEE в честь члена королівської сім’ї Голландії, принцеси Оранської-Нассау Еймі Сонг (Aimée Söhngen). Після дооснащення судно буде поставлено на обслуговування лінії Antwerp – Zeebrugge – Oostende – Nieuwpoort.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *