Порт Lotus у В’єтнамі, державний контроль над яким був відновлений в минулому році, вже приніс 390 тис. доларів дивідендів.
У 2018 році Україна отримала 250 тис. доларів недоотриманих дивідендів за 2012-2016 роки, і 140 тис. доларів дивідендів за 2017 рік. Дивіденди за 2018 рік Україна отримає в квітні-травні цього року, на підставі незалежного річного фінансового аудиту господарської діяльності підприємства, повідомив в інтерв’ю ЦТС заступник міністра інфраструктури України Віктор Довгань, передає Ukraine Now.
У 2016-17 роках Міністерство інфраструктури активізувало роботу по поверненню своїх транспортних і інфраструктурних активів належить Чорноморському морському пароплавству. Державне підприємство «Чорноморське морське пароплавство» до початку 90-их було одним з найбільших пароплавств світу. До його складу входило близько 300 суден різного класу. Свого часу ЧМП володіла багатьма активами в світі – в Сінгапурі, Греції, Іспанії, інших країнах, але протягом 90-их років, з ЧМП поступово вимивалися активи.
Нові управлінці ЧМП спробували з’ясувати, що саме залишилося від активів державної судноплавної компанії. Ситуація виявилася гнітючою – у ЧМП не було зареєстровано жодного об’єкту нерухомості. Основний сюрприз очікував менеджерів ЧМП при пошуку активів підприємства за кордоном. В архівах пароплавства були знайдені документи на актив, який належить ЧМП у В’єтнамі. Це були короткі обривисті відомості. Після наведення довідок було виявлено що ЧМП належать корпоративні права в розмірі 38% порту «Лотос» у В’єтнамі.
У грудні 2017 року міністр інфраструктури Володимир Омелян повідомив, що Україна повністю відновила державний контроль над портом у В’єтнамі. Міністр підкреслив, що ситуація з портом «Лотос» виглядала безнадійною, коли будь-які спроби повернути державний актив наштовхувалися на ігнорування українських «ділків», які його захопили і сподівалися, що про це буде забуто. Таким чином, сьогодні в державній власності України знаходиться 14 морських портів, замість 13.
Довідково:
Компанія LOTUS JV, керуюча портом Лотос, була створена в 1991 році як спільне підприємство, засновниками якого були три учасники: VIETRANS (В’єтнамська транспортна компанія), VOSA (В’єтнамський судноплавний шлях агентство) і Чорноморське морське пароплавство. Міністерство інфраструктури України планує використовувати портову інфраструктуру порту Лотос як експортний хаб для українських товарів, шляхом нарощення наявних потужностей і освоєння прилеглих територій.
Порт Лотос розташований в найбільшому в’єтнамському місті Хошимін в 43 милях від місця впадання річки Сайгон в Південно-Китайське море На сьогоднішній день порт займає перше місце у В’єтнамі за обсягами перевалки автомобільної техніки.