Українські полярники знайшли в антарктичних глибинах невідомі досі організми


Дослідники, які працюють на українській  антарктичній станції «Академік Вернадський» вперше провели відбір зразків морських організмів на глибині 280 метрів.

Про це написав на своїй сторінці у Facebook один з учасників української експедиції Владлен Трохимець, передає Україна Сьогодні.

Нагадаємо, як ми повідомляли у січні 2019 року:

УКРАЇНА ВПЕРШЕ ЗА 22 РОКИ МОДЕРНІЗУЄ АНТАРКТИЧНУ СТАНЦІЮ «АКАДЕМІК ВЕРНАДСЬКИЙ»

Він зазначив, що подібні глибоководні заміри проводяться вперше. Зразки невідомих досі організмів було піднято спеціальною глибиною сіткою з глибини 280 метрів в протоці Пенола.

Серед знайдених організмів виявлені нові види морської фауни Антарктиди, серед яких представники морських павуків, зірок, іжаків, актиній, молюсків, форамініфер та ін.

Українська антарктична станція «Академік Вернадський»  розташовується на мисі Марина острова Галіндез за 7 км від західного узбережжя Антарктичного півострова.

В 1953 році Велика Британія реалізуючи програму з дослідження Антарктиди заснувала станцію «Фарадей». В 1996 році Британська Антарктична Служба передала станцію Україні, після чого вона була перейменована на честь академіка В.І. Вернадського.

Сьогодні завдяки станції українські дослідники проводять в Антарктиді океанографічні, біоресурсні, біологічні, геологічні, та ядерно фізичні дослідження.

УКРАЇНСЬКІ ПОЛЯРНИКИ ВИКОРИСТОВУЮТЬ ВІТЧИЗНЯНІ БПЛА

24-ТА АНТАРКТИЧНА ЕКСПЕДИЦІЯ СТАНЕ ПЕРШОЮ ПОВНІСТЮ ОДЯГНЕНОЮ В УКРАЇНСЬКУ ПРОДУКЦІЮ

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *