Наприкінці січня почнеться модернізація української антарктичної станції «Академік Вернадський» – масштабна реконструкція відбудеться вперше відтоді, коли станція перейшла у власність України, тобто за 22 роки. На це вже виділено майже 35 млн гривень, – повідомляє Урядовий портал.
…Загалом цій станції вже понад 70 років. Британці передали нам її у 1996 р. у дуже гарному стані, але, звісно, за такий час вона вже потребує серйозного оновлення багатьох систем. А за час «господарювання» України було побудовано тільки паливний бак 2006 року», – зазначив керівник НАНЦ.
Зокрема, будуть проведені такі роботи:
- Оновлення всієї енергетичної системи станції – нові дизельні двигуни
- Встановлення нового опріснювача води (перетворює морську воду на питну)
- Заміна всієї системи опалення
- Заміна даху на всіх приміщеннях станції
- Переобладнання медичного кабінету (кардіограф, УЗД-апарат, біохімічний аналізатор та аналізатор крові, обладнання для телемедицини)
- Переобладнання біологічної лабораторії (морозильник для глибокого заморожування біологічних зразків, витяжна шафа для роботи з хімічними реагентами, обладнання для виділення ДНК, спектрофотометри)
- Ремонт паливного баку (антикорозійна холодна оцинковка дна);
- Побудова паливного трубопроводу.
«А ще для наших полярників буде особливий бонус – кавоварка. Прохання встановити її на станції ми отримували вже давно, і от зараз «мрія» багатьох наших зимівників здійсниться: вони зможуть починати ранок з запашної свіжозвареної, а не свіжозапареної кави», – розказав в.о. директора Національного антарктичного наукового центру (НАНЦ) МОН Євген Дикий.
Кошти на ремонт були виділені ще торік, і на них уже проведені проектні роботи та закуплена більша частина необхідних матеріалів й обладнання. Зараз вони доправляються в порт Пунта-Аренас міста Чилі й завантажуються на корабель, який 20 січня 2019 року вийде в бік станції « Академік Вернадський». Одночасно на станцію вирушає й українська інженерна група, що здійснюватиме реконструкцію.
«Основні роботи на станції проводитимуть під час так званого сезону – коли триває антарктичне літо. Це найближчі два, два з половиною місяці. Тому разом з сезонною експедицією ми відправляємо на станцію інженерів. Розраховуємо, що повністю з ремонтом впораємося за 2 сезони, тобто цей і наступний рік», – пояснив очільник Центру.