“Українське ноу-хау, number one в світі”: У Харкові виготовили унікальний агрегат для міжнародного космічного супутника


У Харкові на замовлення компанії Thales Alenia Space (Франція) виготовили унікальний агрегат для міжнародного космічного супутника.  

Компанія FED (АТ “ФЕД”) та Центр Технічної Фізики (ЦТФ) Державного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковского “ХАІ” вперше у світі розробили та виготовили унікальний агрегат для телекомунікаційного супутника – терморегулюючий гідроакумулятор (ТГА).

Про це повідомляє Depo.Харків з посиланням на пресслужбу компанії FED.

ТГА використовується для температурної стабілізації елементів (корисного навантаження) супутника.

Як зазначив голова правління компанії FED Віктор Попов, “цей агрегат – українське ноу-хау, number one в світі”.

ТГА вже змонтований на супутнику. Запуск супутника планується в першому кварталі 2021 року. На даний час компанією FED буде виготовлено два ТГА.

Нагадаємо, що у листопаді 2015 року компанія FED перемогла в тендері компанії Thales Alenia Space на розробку і постачання теплообмінника для телекомунікаційного супутника. Реалізація проекту почалася в 2016 році. Попов зазначив, що виготовлення ТГА є прикладом комерціалізації наукових розробок.

Довідка

У супутнику працюють комп’ютери, випромінювачі і багато інших систем, що виділяють тепло. Розроблена харківськими вченими система акумулює тепло і передає на теплообмінники, які потім випромінюють його в космос.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *