Хто перший побачив ворога – той переміг: “Радіонікс” зробила нові “очі” для винищувачів МіГ-29 та Су-27


Хто перший побачив ворога – той переміг. Це аксіома сучасного бою. І на землі, а особливо – у повітрі. Те, що зробила українська компанія “Радіонікс”, цілком можна віднести до технологій перемоги у повітряному бою, пише “Діфенс Експрес”.

Компанія “Радіонікс” створила новий замкнутий цикл з розробки та виробництва систем, які забезпечують суттєве підвищення бойових можливостей легких та важких винищувачів МіГ-29 та Су-27 різних модифікацій. Всі ці проєкти тепер реалізуються в Україні в рамках єдиного наукового, технологічного та виробничого процесу.

Компанія “Радіонікс” провела повний цикл імпортозаміщення у квантових оптико-локаційних станціях для винищувачів і у ході цієї роботи забезпечила серійне виготовлення нових зразків з набагато кращими можливостями.

Так, наприклад, у порівнянні зі штатною КОЛС-29 для винищувача МіГ-29 майже удвічі збільшено дальність виявлення типових цілей у тепловому діапазоні, а також дальність вимірювання відстаней до повітряних та наземних цілей новим лазерним далекоміром – з більшою точністю і більшою надійністю системи. Що, власне, є наслідком переходу на сучасну компонентну та елементну базу.

Але й це ще не все.

На додаток до тепловійного та лазерного каналу до КОЛСу розробники з “Радіоніксу” ввели і третій – телевізійний. Це рішення вдалося “втиснути” у штатні габарити без кардинальної переробки КОЛС-29, але з більш глибокою зміною конструкції, ніж у варіанті з заміною лазерного каналу.

Оптична система телевізійного каналу вбудовується у КОЛС спільно з лазерним каналом, дозволяє здійснювати точне наведення лазерного променя по збільшеному телевізійному зображенню цілі, а телевізійний автомат супроводу забезпечує утримання променя на цілі після пуску ракети або керованого боєприпасу.

Фронтовий винищувач МіГ-29МУ2 з керованою ракетою класу “повітря-земля” Х-29Т

Крім того, введення до складу КОЛС оптико-телевізійного каналу дає можливість застосовувати ракет Х-25МТ і Х-29Т, а також бомби КАБ-500Кр з телевізійними системами наведення. Таким чином, бойова ефективність літака МіГ-29 при атаці наземної цілі суттєво підвищиться за рахунок застосування широкої номенклатури високоточної зброї.

Можна стверджувати, що досягнення компанії “Радіонікс” забезпечили країні:

  • усю необхідну базу для покращення бойових характеристик винищувачів МіГ та Су,
  • створення контуру управління для засобів враження з тепловими головками,
  • нарощування арсеналу засобів враження, які можуть застосовувати літаки з більшою точністю,
  • створили умови для експорту високотехнологічної продукції.

Насьогодні нові розробки компанії “Радіонікс” вже закуповуються закордонними користувачами винищувачів МіГ-29 у різних версіях.

Рішення і пропозиції компанії “Радіонікс” користуються попитом на закордонних ринках, попри усі спроби російської сторони загальмувати просування українських технологій на ринки, де тривалий час монопольно панували лише російські компанії.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *