Українська валюта показала найбільше у світі зростання щодо долара


Станом на 2 серпня 2019 року гривня посіла перше місце в рейтингу світових валют щодо долара США, незважаючи на зростання курсу долара на міжбанківському ринку України.

Про це свідчать дані Thomson Reuters, повідомляє 5 канал.

Нагадаємо:

Від початку 2019 року гривня зміцнилася до долара на 9,1%, посівши перше місце в рейтингу.

На другому місці в рейтингу – російський рубль, який виріс до долара на 8,3%.

Третє місце – в єгипетського фунта, який зміг зміцнитися проти долара на 8%.

  • Найдевальвованішою валютою стало аргентинське песо, його вартість щодо долара впала на 15%.
  • Друге місце з кінця (з великим відривом від песо) посіла шведська крона, яка подешевшала до долара на 8,3%.
  • Третій антилідер рейтингу – південнокорейський вон з падінням до долара на 6,9%.

Важливо:

Зміцненню гривні посприяло кілька факторів, але в цьому є великий ризик для економіки. Про таке в студії “5 каналу” розповів економіст, голова експертно-аналітичної ради українського аналітичного центру Борис Кушнірук.

“Три основних фактори, які спонукали до зміцнення гривні. Перший – трошки краща ситуація на зовнішніх ринках сировинних. В результаті, за наші сировинні товари експортна виручка зросла. Другий фактор, який призвів до зайвої пропозиції доларів – вибори: президентські, потім парламентські, бо всі беруть участь у виборах і викидають долари. Але був третій фактор, який є визначальним – це те, що Національний банк впродовж багатьох років проводить жорстку монетарну політику з дуже високими процентними ставками”, – розповів Кушнірук.

Облігації державної позики (ОВДП), за словами експерта,  випущено за завищеними процентними ставками, так  робилося і в попередні роки, але тоді йшлося “про декілька сотень мільйонів доларів, а зараз уже пішла сума мільярдами”. Ситуацією скористалися спекулянти.

Спекулянти почали заводити в Україну і продавити долари, продавати їх і купувати ОВДП з такою величезною дохідністю. Щоб було зрозуміло, в Європі дохідність – 3-4% річних, а тут 17-18, якщо курс стоїть. А якщо гривня ще й зміцнюється, то ця дохідність перевалюється за 20-25 %, – пояснив експерт.

Кушнірук вважає, що курс гривні зміниться вже восени, бо виборчого фактору вже не буде і більше запозичень уряд робити не зможе, а спекулянти виведуть свої кошти вже до кінця року, що може викликати попит на валюту та значні ризики всередині країни.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *