Українська мова домінує серед користувачів Інтернету


В українському сегменті мережі Інтернет з 2018 року ситуація співвідношення української і російської мов у запитах почала змінюватись, і з 2019 року стали домінувати україномовні запити на привітання з днем народження.

Про це свідчать дані дослідження сайту привітань Moonzori на основі даних Google Trends періодом з червня 2015 по червень 2021 року, повідомляє АrmyІnform з посиланням на інтернет-видання «Думку».

Для дослідження було відібрано інформаційний високочастотний запит двома мовами, з якого люди найчастіше шукають в Google слова привітання. Ним є запит: «Привітання з Днем народження», а також «Поздравления с Днем рождения».

Аналізуючи отримані дані двох ключових фраз по роках, починаючи з середини 2015-го, завершуючи серединою 2021 роком, на графіках видно, що на території України до 2018 року домінував запит російською мовою (червоний графік).

Проте ситуація у 2018 почала змінюватися. В деяких тижнях місяця запити «Привітання з Днем народження» почали з невеликим відривом домінувати над аналогічним запитом російською мовою.

У 2019 році шкала співвідношення саме українських запитів почала лідирувати. А 2020 рік став домінантним серед українських пошукових запитів. Станом на перше півріччя 2021 року ситуація продовжує змінюватися на користь української мови.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.