Україна збільшила експорт борошна до Центральної Африки на 55%


За підсумками 2017/18 МР з України було експортовано майже 429 тис. тонн пшеничного борошна, що на 6% перевищило показник попереднього сезону (402 тис. тонн), – повідомляє Agravery.

При цьому спостерігалося зміцнення позицій українського борошна на ключових ринках збуту. Зокрема, поставки на ринки Центральної Африки збільшилися на 55%, досягнувши за підсумками сезону 41 тис. тонн. Поставки в країни Східної Азії збільшилися до 147 тис. тонн (+ 31% до минулорічного показника).

Аналізуючи зміни поставок в розрізі окремих країн, можна відзначити, що найбільший приріст характерний для поставок українського борошна в Китай (+43,4 тис. тонн, або +53%), яка потім реекспортується в КНДР. На 78% зросли обсяги поставок в ОАЕ (+20,2 тис. тонн), і практично в 9 разів збільшилися відвантаження в Сінгапур (+18 тис. тонн).

Що стосується ринків, де за підсумками сезону позиції були дещо втрачені, то тут слід виділити КНДР (-93%, або -27,1 тис. тонн) і Панаму (-74%, або -17,3 тис. тонн). При цьому реекспорт Китаєм українського борошна в КНДР практично повністю компенсував скорочення прямих поставок продукту з України на північнокорейський ринок.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *