Україна відтіснила Росію від пшеничного експортного трону. Російське зерно гниє під відкритим небом


Україна нарощує постачання пшениці в Євросоюз в той час, як Росія значно скорочує.

Про це пише AgroPortal з посиланням на Rzeczpospolita.

Як зазначає видання з посиланням на дані «УкрАгроКонсалт», станом на кінець серпня Україна збільшила експорт пшениці в країни ЄС більш ніж в 6 разів у порівнянні з минулим роком – до 188,8 тис.т (в 2018 р – 29,7 ти ст).

«Тим часом, російський експорт пшениці в ЄС скоротився до 42,4 тис. т. Таким чином, на неї припадає тепер лише 10% ринку. У минулому році Росія була найбільшим постачальником пшениці для країн ЄС, що дало їй 32% ринку », – повідомляє польська газета.

Видання пише, що приклад наслідків такого великого обвалу російського експорту зерна можна побачити в Калінінградській області, яка межує з Польщею. Місцеві фермери скаржаться, що їм вже ніде складати великий надлишок пшениці. Всі можливі склади вже максимально заповнені.

«Зерно лежить під відкритим небом, що може закінчитися втратою якості, а для виробників – фінансовими втратами», – сказала представник калінінградського «Зернового клубу», який об’єднує 60 найбільших виробників зернових культур в області, Олена Зайцева. Ситуація погіршується ще й тим фактом, що в цьому році в Калінінграді зібрали рекордний урожай. Станом на 26 серпня в Калінінграді зібрали 430 тис. т зерна при потребах внутрішнього ринку на рівні 350 тис. т. При цьому ще половина врожаю не зібрана.

Причиною удушення Калінінградській області власною пшеницею є відмова закуповувати зерно на експорт найбільшим трейдером в регіоні – компанією Sodróżestwo (на неї припадає 90% експорту зерна з області). Вона, в свою чергу, робить це не з власної волі. Російська сільськогосподарська інспекція – Россільгоспнагляд заборонив закуповувати пшеницю з Калінінграду через забруднення зерна грибком.

Видання відзначає, що частка Калінінграда в загальному російському експорті складає всього 3,1%. Але подібні проблеми з експортом можуть виникнути і в інших регіонах Росії.

Нагадаємо:

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *