Україна піднялась ще на дві сходинки в рейтингу найсильніших армій світу


За оцінкою Global Firepower Index 2021 наша країна займає 25 місце у світі та 7 місце в Європі.

Попри те, що з 2019 року стали на паузу і ракетна програма, і розробки нових зразків української оборонної промисловості, а створені новітні зразки озброєння досі не доведені до завершення, не проведені всі необхідні випробування, попри все це запасу міці нашої нової армії вистачає досі, і тому за оновленим американським рейтингом Україна вчергове піднялася на дві сходинки серед найпотужніших армій світу, де займає тепер 25 місце.

Джерело: Defense Express.

Крім того, з оцінкою Global Firepower Index, дещо зміцнилися позиції нашої держави й в Європі, де вона зайняла 7 місце.

Так званий “індекс сили” теж покращився й становить у 2021 році 0,4396 (у 2020 році – 0,4457, а, наприклад, у 2018 році – 0,5383).

Нагадаємо, у 2020 році Global Firepower Index також підняв нашу країну на дві сходинки у світовому рейтингу (на 27 місце).

Рейтинг країн Європи. В цьому році відсутні РФ та Туреччина:

Своєю чергою, у 2018 році Україна займала 29 місце у світі та 10 місце у Європі.

А за загальною кількістю бронетехніки та артилерії Україну поставили на 7 місце у світі!

2018 рік:

https://ua.interfax.com.ua/news/economic/555726.html

Сукупний огляд всіх показників рейтингу. Зеленим виділені найкращі показники, відповідно червоним – найгірші. Також навколо кожного показника вказано приблизне “місце” у світовому рейтингу. Наприклад, за загальною кількістю бронетехніки та артилерії Україну поставили на 7 місце у світі

За підрахунками Global Firepower Index 2021 сильнішими за Україну вважаються наступні сусідні країни (сухопутні та чорноморські): РФ (індекс сили 0.0791) займає друге місце у світі, Туреччина (0,2109) 11 місце, Польща (0,4187) 23 місце. Меншими за можливостями визнані: Румунія (0,6953) 41 місце, Білорусь (0,8371) 50 місце, Угорщина (0,9187) 55 місце, Словаччина (0,9451) 58 місце, Болгарія (1,1438) 67 місце, Грузія (2,2265) 92 місце та Молдова (2,6228) 107 місце.

Демографічні показники України за підрахунками Global Firepower Index

Варто зауважити, що американський рейтинг розраховується виходячи не справжніх бойових можливостей власне армії, а й враховує чисельність людських ресурсів, логістичні можливості, паливні ресурси, фінансові можливості, витрати на оборону та географію.

“Цивільні” рейтинги: природні ресурси, логістика, фінансові ресурси та географія. Серед найбільших проблем вказані великі витрати палива (набагато більші ніж здобич), великий зовнішній борг та протяжні спільні кордони з іншими країнами

При цьому, всі розрахунки доволі приблизні, а дані беруться з відкритих джерел й можуть суттєво відрізнятися від реального стану. Крім того, в рейтингу не враховуються таки показники як бойовий досвід армії або реальна боєготовність техніки та підрозділів.

Найбільш “сумний” для України рейтинг сили Військово-морських сил. Відсутні авіаносці, гелікоптероносці, есмінці, корвети та підводні човниПідрахунок сили техніки сухопутних військ доволі приблизний. Не враховується реальний стан техніки, кількість сучасних та модернізованих зразків тощоНедоліком Повітряних сил ЗСУ вважається відсутність повітряних паливозаправників
Підрахунок сили техніки сухопутних військ доволі приблизний. Не враховується реальний стан техніки, кількість сучасних та модернізованих зразків тощо
Недоліком Повітряних сил ЗСУ вважається відсутність повітряних паливозаправників

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *