ЗСУ та МВС за п’ять років отримали декілька сотень БТР-3


РЕЗУЛЬТАТИ СПІЛЬНИХ РЕФОРМ, ЗАПРОВАДЖЕНИХ ПРЕЗИДЕНТОМ П.ПОРОШЕНКОМ ТА УРЯДАМИ В.ГРОЙСМАНА І А.ЯЦЕНЮКА

За останні 5 років ДП «Київський бронетанковий завод», що входить до складу ДК «Укроборонпром» поставило силовим відомствам України декілька сотень БТР-3 різних модифікацій, які отримали численні схвальні відгуки від бійців на передовій.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.

Своїми враженнями про застосування вітчизняних бойових машин поділилися й бійці 95 ОДШБр, які останній місяць провели на спільних з канадськими військовими навчаннях, де інтенсивно експлуатували власні БТР-3ДА.

«Наша бригада має дуже напружений ритм бойової підготовки. У Збройних Силах України я вже понад вісім років. Встиг застати те, що було раніше на озброєнні, і тому можу порівняти з тим, що ми отримали нещодавно. Нині ми проводимо, так би мовити, «обкатку» цих машин. Техніка не підводить», – розповідає боєць 95-ї окремої десантно-штурмової бригади – старший водій роти вогневої підтримки старший солдат Андрій Маркір’єв, який керує БТР-3ДА.

Серед беззаперечного позитиву своєї нової машини старший солдат Андрій Маркір’єв назвав хороші німецькі двигуни, автоматичну коробку передач та покращену ходову частину. Крім цього, за словами військовослужбовця, бійці бригади схвально відгукуються про посилений броньовий захист бойової машини. Окремої уваги заслуговує електронне начиння бронетранспортера та його вогнева міць.

«Розумієте, тут стоїть не просто електроніка, яка запалює габаритні лампочки та підсвічує панель приладів, це вже складний комп’ютер, можна сказати, штучний інтелект. Дуже хороші приціли, що дозволяють вести точний вогонь зі всього озброєння на далекі дистанції.

Крім цього, є окрема взаємно дублююча система роботи командир-навідник. Це дуже зручно в бою, адже можна швидко визначати особливо небезпечні цілі та знищувати їх. Командир може додатково робити цілевказання навіднику, або вести вогонь самостійно.

Також у нас стоять новітні прилади нічного бачення, які дозволяють вести прицільний вогонь уночі та в умовах сильного задимлення місцевості. Хочу подякувати конструкторам і за хорошу ергономічність бойової машини. Всі місця екіпажу дуже зручні. Можна виконувати свої завдання, не заважаючи один одному», – розповів старший солдат Андрій Маркір’єв.

Також схвально відгукувались українські воїни та про засоби зв’язку, що встановлені на цих машинах. Вони виготовлені з урахуванням можливостей російських військ ставити перешкоди та знищувати наші канали зв’язку. Це дозволяє безперервно керувати підрозділами, коли російські окупаційні війська застосовують свої засоби радіоелектронної боротьби.

Високої оцінки заслужила наша бронетехніка і від військовослужбовців країн НАТО.

  • Крім того, машини на базі БТР-3 мають попит на іноземних ринках. Близько 200 таких машин стоїть на озброєнні Королівської Армії та Корпусу морської піхоти Таїланду. Приблизно стільки ж БТР-3 було експортовано в інші країни (Нігерія, Чад, США, ОАЕ, М’янма, Судан, Азербайджан та Казахстан).

Нагадаємо, БТР-3 не єдиний бронетранспортер, розроблений підприємствами України. Ще один завод Концерну – ДП «Завод імені В. О. Малишева» серійно виготовляє БТР-4, а ДП «Миколаївський бронетанковий завод» постачає військовим БТР-70Дi. Крім того, нові розробки представляли й приватні компанії — члени «Ліги оборонних підприємств». Серед них можна відзначити бронемашини ОТАМАН 8Х8 ТА 6Х6 ВІД НВО «Практика», а також БТР Варан 8Х8, розроблений НВК «Техімпекс».

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *