Україна передала в Гаагу докази віроломства Росії під Іловайськом і в Донецькому аеропорту


Офіс Генерального прокурора направив до Міжнародного кримінального суду інформаційне повідомлення за фактами вбивства українських військових під час Іловайської трагедії та оборони Донецького аеропорту.

Про це повідомляє пресслужба Офісу Генпрокурора.

Зазначається, що інформаційне повідомлення щодо порушення прав міжнародного гуманітарного права з боку Російської Федерації підписав і направив заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов.

Прокурори Департаменту щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу Генерального прокурора зібрали факти та докази, що підтверджують віроломне вбивство та поранення українських військових під час подій під Іловайськом 29 серпня 2014 року та при обороні Донецького аеропорту 19-21 січня 2015 року.

Інформаційне повідомлення підготовлене на основі матеріалів кримінальних проваджень, фото та відео з відкритих джерел, а також зібраних речових доказів.

«Віроломні вбивства та поранення військовослужбовців Збройних Сил та інших військових формувань України відбувались на тлі гуманітарних домовленостей. Під час забезпечення у районі Іловайська «зеленого коридору» для виходу з оточення українських військовослужбовців, які склали зброю, по них, а також по автомобілю з символом «Червоного Хреста», було здійснено інтенсивні обстріли. Це призвело до загибелі 366 українських військових, 429 – дістали поранення різного ступеня тяжкості, 300 – потрапили в полон, 24 – зникли безвісти», − йдеться у повідомленні.

«Під час оборони Донецького аеропорту представники окупаційної адміністрації РФ у Донецькій області – так званий «міністр оборони ДНР», та ЗС країни-окупанта запросили режим «тиші» для евакуації з поля бою тіл загиблих та поранених. Проте перемир’я було використано для прихованого мінування позицій ЗСУ та після його завершення віроломного підриву. Тоді загинуло 25 військовослужбовців, 22 – захоплено в полон, одного полоненого було вбито», − зазначають в Офісі Генпрокурора.

У документі наголошується, що віроломне вбивство в умовах збройного конфлікту є воєнним злочином та порушує статтю 37 Додаткового протоколу до Женевських конвенцій 1949 року, що забороняє «вбивати, завдавати поранення або брати в полон противника, вдаючись до віроломства».

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *