Україна отримала право ремонтувати закуплені США гелікоптери МІ-8/17


США надали Україні сертифікати, що дозволять підприємствам вітчизняного ОПК ремонтувати гелікоптери типу «МІ» для іноземних замовників, повідомляє Defense Express з посиланням на міністра оборони України Андрія Загороднюка.

«Сполучені Штати Америки готові і надалі підтримувати Україну на шляху реформ в оборонній і безпековій сферах. У цьому особисто переконався під час сьогоднішньої (зустріч відбулася 26 вересня – прим. ДЕ) зустрічі зі стратегічним радником від США паном Дональдом Вінтером», – повідомив Андрій Загороднюк.

За його словами, були обговорені питання реформування системи оборонних закупівель та досягнення прозорості цього процесу. Також «Не обійшли увагою і питання, пов’язані з реалізацією пілотного проекту закупівлі озброєння за програмою Уряду США «Міжнародні військові продажі».

«Окрім того, отримав від пана Дональда Вінтера сертифікати Сполучених Штатів, які дозволять підприємствам українського оборонно-промислового комплексу ремонтувати гелікоптери типу «МІ» для іноземних замовників», – зазначив міністр оборони.

Варто відзначити, що подібні сертифікати можуть відкрити перед ремонтними підприємствами України досить суттєві можливості. Так, наприкінці минулого року «Багатопрофільне авіаційне спеціалізоване управління Міноборони США» (MASPO) шукало компанії, які зможуть провести капітальний ремонт багатоцільових гелікоптерів Мі-17 (версія Мі-8 – прим. ДЕ), що належать Національному повітряному корпусу Афганістану. Планувалося оновлення планеру гвинтокрилих машин та заміна бортове обладнання. Частина робіт повинна була проводитися в Афганістані.

Додамо, що раніше, у 2015 році, Агентство НАТО з забезпечення та закупівель (NSPA) оголошувало подібний тендер з техобслуговування Мі-8 ВПС Афганістану, вартістю понад $ 120 млн. На той час претендентами на контракт могли бути тільки компанії, зареєстровані в країнах – членах альянсу. Конкурс виграло словацьке підприємство Letecké opravovne Trenčín, a. s. (LOTN).

Подібний контракт викликав велике обурення у російських виробників цих гелікоптерів, котрі вважають тільки себе здатними проводити подібні роботи. Однак з огляду на можливості та дослід деяких українських компаній (зокрема «Мотор Січ»), необхідністю ремонту та обслуговування великої кількості машин «Мі» в Афганістані та Іраку (закуплених США) та відсутністю бажання співпрацювати з РФ, нові контракти може отримати вже Україна.

Довідково

  • На озброєнні Національного повітряного корпусу Афганістану перебувають близько 80 Мі-17 закуплених США з 2001 року. Ще 20 подібних машин США придбали для Іраку.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *