Україна оновила історичний рекорд з експорту овочів та фруктів. 2020 рік під питанням


“У 2019 році Україна оновила історичний рекорд експорту плодоовочевої продукції, повністю оговтавшись від російського ембарго, однак цілковито не припинила постачання на ринок Росії”, – наголошується в повідомленні.

На думку експертів EastFruit, досягненням України став якісний прорив в експорті та розширення географії експорту продукції. Тобто істотно підвищилася вартість експортованої продукції й вона стала поставлятися до країн з високими вимогами до якості та безпеки, але, водночас, і за високими цінами.

Експорт овочів, фруктів, ягід і горіхів, свіжих, заморожених і сушених в цілому приніс Україні у 2019 році 339 мільйонів доларів виручки – це на 9,4% більше, ніж у 2018 році, і на 20,1% більше, ніж у 2017 році.

Головними товарними групами, що забезпечують приріст експорту української плодоовочевої продукції, були в минулому році волоські горіхи, ягоди і яблука.

«Темпи зростання експорту плодоовочевої продукції з України залишаються високими, проте чи зможе країна їх утримати в 2020 році – це велике питання, адже намітився ряд негативних тенденцій, таких як зміцнення курсу національної валюти, дефіцит робочої сили для збирання врожаю, зниження обсягів виробництва малини, зниження інвестицій в нові сади і ягідники тощо У той же час є велика надія на те, що Україна буде рости ще деякий час за рахунок вступу в плодоношення садів фруктів, горіхів і ягід, закладених в останні п’ять років », – прогнозує Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сельскохозяйтвенной організації ООН ( ФАО).

Водночас експерти зазначають, що за обсягом експорту плодоовочевої продукції Україна не входить навіть до 50 світових лідерів. Для прикладу, сусідня Польща експортує овочів та фруктів на 2,6 мільярда доларів на рік – у 8 разів більше, ніж Україна.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *