Україна годує 150 млн людей у світі. Проте цьогоріч виробництво сільгосппродукції в Україні різко впало


Україна забезпечує продовольчими товарами 150 млн людей в усьому світі та має потенціал подвоїти ці обсяги.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький.

«Ми підраховували – і це було підтверджено джерелами міжнародних розрахунків, – що Україна годує 150 млн населення, при власному населенні трохи більше 40 млн. Можливість збільшити цю цифру вдвічі – це реально досяжно», – сказав Висоцький.

Він відзначив величезну роль ФАО за останні 75 років у подоланні голоду у світі. І, за словами заступника міністра, Україна може суттєво допомогти у розв’язанні цієї проблеми. Та для цього нашій країні потрібна інтеграція світових технологій у виробництво, залучення інвестицій, адже, наприклад, зрошення потребує суттєвого фінансування. А найважливіше, Україні необхідна інтеграція в міжнародні ланцюги постачання.

Водночас нині Україна втратила 13% виробництва сільгосппродукції.

Виробництво сільськогосподарської продукції в Україні в січні-вересні 2020 року порівняно з аналогічним періодом минулого року впало на 13,1%. За останній місяць спад прискорився.

  • За даними Державної служби статистики, сільськогосподарські підприємства скоротили виробництво на 14,3%, господарства населення – на 6,2%. При цьому в рослинництві виробництво скоротилося на 16,1%, в тваринництві – на 2,4%.

Нагадаємо, виробництво сільськогосподарської продукції в Україні у 2019 році зросло на 1,1%.

Також нагадаємо, Україна встановила рекорд з експорту зерна. За результатами 2019/2020 маркетингового року на зовнішні ринки поставлено рекордні 57,2 млн тонн зернових, зернобобових та борошна.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *