У селі з коронавірусом зліг церковний хор після поїздки в Почаївську лавру


Центр Миротворець розшукує вигнаних з церковної групи за розголошення інформації про злочин:

Свідоме поставлення іншої особи в небезпеку зараження вірусом імунодефіциту чи іншої невиліковної інфекційної хвороби, що є небезпечною для життя людини, вчинене щодо двох чи більше осіб.

Цікавлять установочні дані на московських попів і інших причетних з доказами їхньої злочинної діяльності. Нерозголошення особистих даних наших волонтерів гарантуємо, хату палити не будемо.

Коронавірус у Зорю Рівненського району привезли із Почаївської лаври. Попри велику кількість хворих, у місцевому храмі УПЦ МП й досі правлять велелюдні богослужіння.

Коментуючи ситуацію, зорянці бояться називати себе. Аргументують: за розголос погрожують спалити будинок.

Місцеві жителі розповідають, що хор тутешнього храму УПЦ МП нещодавно їздив до Почаївської лаври. Незадовго по тому, у селі стали фіксувати випадки коронавірусної хвороби. Нині Соvid-19 підтвердили у майже 50 жителів села, повідомляють  журналістам видання Район.Медицина.

«У Зорі вірус рознесли під час церковних богослужінь. У всіх хористів МП підтвердили діагноз. Частина з них у важкому стані лікується в Рівному. У селі усі пересварилися, погрожують розправою», – кажуть у селі.

Попри карантин, місцевий священник закликає людей приходити на службу.

У приватних розмовах із журналістами щонайменше четверо мешканців Зорі, розповіли, що коронавірус у селі поширився від парафіян Свято-Михайлівського храму УПЦ МП.

Представники влади цю інформацію не беруться ані підтвердити, ані спростувати. Заступниця голови сільської ради Галина Максимчук запевнила журналістів, що не уповноважена коментувати ситуацію. Мовляв, на щоденних брифінгах Рівненської ОДА достатньо офіційної інформації про те, що відбувається у селі.

Натомість заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко під час одного зі щоденних брифінгів повідомив, що джерел інфікування у Зорі було декілька. Проте представники влади не можуть називати персональні дані конкретних людей, які були так званими «нульовими» пацієнтами в селі.

Настоятель Свято-Михайлівського храму УПЦ МП села Зоря отець Валерій запевняє, що ані він, ані хтось із хористів під час карантину до Лаври не їздили. Каже, що в селі хворіють не лише парафіяни церкви.

«Брехня. Нікуди ми не їздили. Не тільки наші прихожани хворіють. Хворіють усі, хто десь «підчепив» вірус. Є люди, які взагалі в церкву не ходять, а лежать із двостороннім запаленням у інфекційному відділенні, де й всі. Якщо ми прибираємо могилки, то наші всі опоненти кажуть, що це маємо робити ми, бо нас найбільше, адже 70% населення Зорі ходить у нашу церкву. Тому, можливо, з наших прихожан і найбільше хворих. Але це не значить, що вони хворі тому, що в церкві. У нас є великі підприємства, є маркети… У церкві з першого дня, як ввели карантин, усі норми виконуються: як прибирання, так і кількість людей, так і маски, і дезінфекція. Напевно, люди від сидіння не мають що робити, то нагнітають ситуацію», – каже священник.

Також жителі Зорі розповідають, що після того, як ситуація набрала розголосу в ЗМІ, з церковної групи стали видаляти учасників. Шукають того, хто зробив копії дописів та передав їх журналістам.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *