У КДБ були шоковані, бо не знали, що з нею робити. Оксана Мешко, пережила неможливе і навіть встигла взяти участь у Революції на граніті


В українців є тисячолітня історія, в нас є з кого брати приклад і ким захоплюватись, щоб воля наша була ґранітом, щоб зросла завзяття, міць, щоб сміло йшли ми в бій, “як ішли герої за Тебе, Свята, за славу Твою, за Твої святії ідеї”.

Довгі роки совєцької влади, яка давила, вбивала, залякувала і гноїла у таборах, не зламали українців. Однією з тих, кого назвали зубним болем КДБістів та єдиною надією політв’язнів СРСР, була Оксана Мешко.

Цю українку так боялися совєти, що ув’язнили у віці 76 років! Їй не давали спокійно жити і працювати, її рідних гнобили і позбавляли волі. Але вона дожила до 85 років і навіть встигла взяти участь у Революції на граніті!

Джерело: ШоТам?

Оксана Мешко – легендарна українська дисидентка, одна з організаторів Української Гельсінської Групи, яку через відважну боротьбу за політв’язнів називають козацькою матір’ю.

Совєти руйнували її життя з молодості: вбили брата і батька, а згодом відправили в заслання чоловіка та сина. Вперше Оксана почала виборювати право на свободу людей, коли кинули за грати її чоловіка, потім – її сестру, мати загиблого повстанця. А далі спецслужби звернули увагу і на неї.

Роки катувань, шпигунства, заслань та болісних втрат – життя Оксани Мешко було сповнене трагедій, однак вона продовжувала боротися за себе та інших.

Разом із Миколою Руденком створила правозахисну організацію – “Українську Гельсинську Групу”. За це совєти перерили їй весь город в пошуках компромату, розташували у сусідньому будинку пункт спостереження та зрештою у віці 76 років відправили у заслання.

Попри сподівання радянської влади, вона пережила і це, вийшла на волю, та в останні роки свого життя виступила в Парламенті Австралії, викривши правду про жахливий стан прав людей в СРСР!

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *