Теофіполь уже два роки освітлюють та обігрівають силосом, жомом і сміттям


РЕЗУЛЬТАТИ СПІЛЬНИХ РЕФОРМ, ЗАПРОВАДЖЕНИХ ПРЕЗИДЕНТОМ П.ПОРОШЕНКОМ ТА УРЯДАМИ В.ГРОЙСМАНА І А.ЯЦЕНЮКА

Одна з найпотужніших не тільки в Україні, а й у Європі, Теофіпольська біогазова станція вже другий рік працює на території цукрового заводу. Енергетики Теофіпольської біогазової станції використовують практично будь-які біологічні відходи, які вдається зібрати в окрузі.

  • Електрику тут виробляють із буряків та кукурудзи, соломи, силосу та жому — всього того, що залишається на полях після збору врожаю.
  • У хід йдуть також продукти переробки цукрового буряку, котрих у сезон вдосталь на місцевому цукрозаводі.
  • Навіть послід, який збирається на тваринницьких фермах, переробляють на кіловати.
  • Але й це ще не всі плюси станції. Вона успішно розв’язує проблему переробки сміття. Його привозять із навколишніх населених пунктів на полігон, де встановлена дегазаційна установка. Потужний двигун викачує звалищний газ із більш як десятиметрового пласта сміття. Ну а далі запускається весь механізм виробництва електроенергії та тепла.

Як повідомляє Голос України, проблем із таким «паливом» немає, оскільки енергетичне підприємство належить до групи компаній, що займаються аграрним бізнесом. Та й інші виробники, місцеві фермери з готовністю постачають її на станцію.

Із всього цього отримують газ метан, а вже потім той перетворюють на електрику. Її вистачає, щоб освітлювати частину Теофіполя. А ще вона йде на виробництво тепла для кількох гуртожитків і дитсадка. Частина знову «повертається» до землі, бо тепло використовується для теплиці, де вирощують городину.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *