Тактичну бойову машину «Дозор-Б» з покращеними характеристиками прийняли на озброєння ЗСУ


За результатами державних випробувань і підконтрольної експлуатації прийнято на озброєння Збройних Сил України тактичну бойову колісну машину «Дозор-Б».

Як повідомляє АрміяInform з посиланням на ДК «Укроборонпром», відповідний Наказ Міністерства оборони України № 245 був виданий 3 липня 2020 року.

Перша партія «Дозорів» пройшла випробування безпосередньо на фронті ще у 2016 році. Після цього машину доопрацювали та покращили, провели підконтрольну експлуатацію з позитивними результатами. І ось нарешті «Дозор-Б» прийнято на озброєння, що дає змогу розпочати підготовку до її серійного виробництва. Також прийняття на озброєння підвищує експортний потенціал цієї бронемашини», – заявив генеральний директор державного концерну «Укроборонпром» Айварас Абромавичус.

– Тактична бойова колісна машина «Дозор-Б» розроблена з нуля фахівцями «Харківського конструкторського бюро з машинобудування імені О. О. Морозова. Над її створенням працював Схід і Захід разом – конструювали у Харкові, виготовляли у Львові, – розповів директор «Харківського конструкторського бюро з машинобудування імені О. О. Морозова» Яків Мормило.

Наразі ХКБМ приступив до підготовки виробництва для виготовлення на власних потужностях першого зразка «Дозор-Б». Після проведення кваліфікаційних випробувань харківське підприємство, як і Львівський бронетанковий завод, зможе самостійно серійно виготовляти «Дозори».

Тактична бойова колісна машина «Дозор-Б»

  • Повнопривідна броньована машина з колісною формулою 4х4. Створена як багатоцільовий захищений транспортний засіб для перевезення особового складу, озброєння та військового обладнання масою до 2 тонн. Машина призначена для використання в підрозділах сухопутних військ, військової поліції, розвідувальних і тилових підрозділах. Залежно від призначення передбачено різне виконання під час виробництва: бронетранспортер, санітарна, командно-штабна, розвідувально-дозорна та інші спеціальні машини.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *