Перехід ВМСУ на стандарти НАТО: Розпочались масштабні українсько-американські навчання “Sea Breeze 2020”


В акваторії Чорного моря стартували міжнародні військові навчання “Sea Breeze 2020”.

Як повідомляють у Міноборони України, цьогоріч через пандемію коронавірусу міжнародні навчання серії «Сі Бриз» обмежаться лише морською фазою із залученням авіації. Усі спільні заходи розгортатимуться в акваторії Чорного моря без контакту особового складу. Однак, як завжди, навчання обіцяють бути багатофункціональними і, без сумніву, дуже корисними для його учасників.

– Участь Сполучених Штатів у цих багатонаціональних навчаннях вкотре підтверджує прихильність ВМС США та 6-го флоту зокрема до наших союзників і партнерів по НАТО. Навчання «Сі Бриз» є реальною демонстрацією рішучості США щодо колективного захисту Європи. Тому ці навчання спільно з нашими партнерами проходитимуть в Чорноморському регіоні, – відзначив командувач 6-го Флоту Військово-Морських Сил США віцеадмірал Юджин Блек.

За задумом Командування національного військового флоту, один з інструментів навчань серії «Сі Бризу», який слід максимально ефективно використати, – це перехід ВМС України на стандарти НАТО. Іншими словами, під час навчань корабельно-катерні тактичні групи українських ВМС мають набути необхідного рівня взаємосумісності, бойових та оперативних спроможностей діяти у взаємодії з кораблями Альянсу.

Міжнародні навчання триватимуть сім днів. У навчаннях запланована участь ракетного есмінця типу «Арлі Берк» USS Porter і патрульного протичовнового літака P-8 Poseidon ВМС США, а також кораблів постійної військово-морської групи НАТО, які вже прибули у Чорне море.

Нагадамємо, минулоріч справжньою новацією навчань стало відпрацювання річкового елементу. За легендою навчань противник намагався заблокувати вихід до моря із річки Дунай. Корабельно-катерний склад Морської охорони забезпечував супроводження транспортних цивільних суден через гирло Дунаю до Чорного моря.

19 КРАЇН УЧАСНИЦЬ, 30 ВІЙСЬКОВИХ КОРАБЛІВ, 27 ЛІТАКІВ: В ОДЕСІ СТАРТУВАЛИ МАСШТАБНІ ВІЙСЬКОВІ НАВЧАННЯ «SEA BREEZE-2019»

Усього до «Сі Бриз-2020» планується залучити близько 2 тисяч осіб із дев’яти країн, понад 20 кораблів, а також літаки, гвинтокрили тощо. Загалом у навчаннях, окрім України і США, візьмуть участь військові Болгарії, Грузії, Норвегії, Франції, Румунії, Іспанії та Туреччини.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *