США не продовжили заборону на польоти над повітряним простором біля Криму (виправлено)


США дозволяють своїм авіакомпаніям здійснювати польоти в “певних районах” Району політної інформації Сімферополь – повітряного простору, що охоплює Крим, значну частину Херсонської області і Чорного моря.

В той же час, продовжено заборону на польоти над Дніпром.

Про це йдеться в постанові Федерального авіаційного управління, розміщеному на сайті Федерального реєстру США, передає “Радіо Свобода”.

Цей авіапростір було закрито для американської авіації на початку 2014 року через анексію півострова Росією; 2018 року заборону послабили, відкривши частину маршрутів над Чорним морем південніше від Криму.

Термін запровадженої раніше заборони збігає 27 жовтня. А рішення зняти ці обмеження ухвалене «в зв’язку зі зміною умов у повітряному просторі і зниженням небезпеки для літаків».

При цьому в ній нагадано, що Україна, яка, за міжнародними нормами, відповідальна за цей РПЛ і організацію польотів у ньому, закрила для польотів повітряний простір над самим Кримом і прилеглими до нього українськими територіальними водами.

В той же час, згідно з документом, США подовжили заборону на польоти над частиною Донбасу до 27 жовтня 2021 року «через небезпеку для цивільної авіації в зв’язку з бойовими діями на Донбасі». Закритими залишаються частини РПЛ Дніпропетровськ (він, на відміну від міста, не змінював назву) на схід від Запоріжжя, Дніпра і Харкова до кордону з Росією.

Після анексії Криму Росією в березні 2014 року європейська Організація безпеки аеронавігації заборонила польоти до Криму, зокрема, в аеропорти Сімферополя та Севастополя.

Міжнародна організація цивільної авіації (ICAO) офіційно підтвердила належність повітряного простору над Кримом Україні. Контроль та забезпечення безпеки на цій ділянці повинен втілювати тільки «Украерорух».

Україна як держава, відповідальна за повітряний простір над Кримом, після анексії півострова закрила його для повітряного руху, також закрила всі кримські аеропорти для цивільної авіації. Будь-які польоти туди і звідти є порушенням законів України і міжнародних правил. Пізніше деякі маршрути над Чорним морем були знову відкриті для руху цивільної авіації. Російські авіакомпанії, всупереч забороні, продовжують літати в анексований Крим на порушення міжнародних норм.

З березня 2014 року число незаконних перетинань повітряних кордонів України, в межах окупованого півострова перевищила 200 тисяч.

Раніше ми повідомляли, за даними Державіаслужби, станом на 15 листопада 2019 року винесено більш ніж 98 тисяч постанов про накладення штрафів за правопорушення у галузі цивільної авіації на загальну суму понад 13 мільярдів гривень!

РОСІЯ НАЛІТАЛА В ПОВІТРЯНОМУ ПРОСТОРІ УКРАЇНИ НА 13 МЛРД ГРН

За жодне з них майже ніхто поніс фінансової відповідальності, на відміну від санкцій у зв’язку з незаконними заходами в тимчасово окупований росіянами Крим морських суден. Мабуть тому, що Центр “Миротворець” займається лише фіксацією порушення вимог законодавства щодо судноплавства і до повітряних суден ще руки не дійшли )

І лише у грудні 2019 року маємо перший випадок погашення штрафу за заборону використання повітряного простору України.

У Державіаслужбі повідомили, що 8 серпня 2019 року повітряне судно казахського акціонерного товариства «Авіакомпанія Euro-Asia Air» виконало політ у межах забороненої зони над окупованим півостровом. Після цього Державіаслужба винесла постанову про накладення штрафу за правопорушення в галузі цивільної авіації від 7 листопада 2019 року.

На відміну від російських авіаліній, які щодня здійснюють близько ста зльотів-посадок у Криму і вперто не виплачують штрафи, казахські авіалінії визнали свою провину і добровільно сплатили ці кошти. Тож Державний бюджет України поповнився на 136 тисяч гривень.

ЗА ПОРУШЕННЯ ПОВІТРЯНОГО ПРОСТОРУ В КРИМУ УКРАЇНА СТЯГНУЛА ПЕРШИЙ ШТРАФ

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *