За порушення повітряного простору в Криму Україна стягнула перший штраф


Важливим елементом системи заходів протидії російській агресії є фіксація злочинів. Надто важливим у нашому випадку, коли військові дії на території східної України перевершили за тривалістю війну в Боснії 1992-1995 років, ставши найдовшим конфліктом в Європі з моменту закінчення Другої світової.

Центру “Миротворець” за родом своєї діяльності добре відомі гарячі воюваки, які на на винесення заочного вироку зрадникам, що переховуються в росії – країні агресорі, або ж на призначення штрафу повітряним суднам Росії за порушення порядку використання українського простору, або ж на створення бази бойовиків, найманців, порушників кордону України – можуть лише написати “і що? і нічого їм не буде!”. Тим часом кожен на своєму місці крок за кроком робить свою роботу, яка має відкладену дію, і однозначно принесе результат.

П’ять років Україна намагається притягнути до фінансової відповідальності іноземні авіакомпанії, повітряні судна яких порушують повітряний простір України в межах тимчасово окупованої Російською Федерацією Автономної Республіки Крим.

Оскільки на підставі норм міжнародного права Україна має гарантувати безпеку польотів у своєму повітряному просторі, в умовах війни з Росією це стало неможливим. Тож після анексії АР Крим, Україна заборонила зліт-посадку з аеропорту «Сімферополь» всім авіакомпаніям і закрила повітряний простір над усією територією півострова ще в березні 2014 року.

Раніше Мyrotvorets News повідомляв:

Відтоді кількість таких порушень перетнула позначку у 200 тисяч і за жодне з них ніхто так і не поніс фінансової відповідальності. І лише тепер маємо перший випадок погашення штрафу за заборону використання повітряного простору України.

На запит АрміяІnform у Державіаслужбі повідомили, що 8 серпня 2019 року повітряне судно казахського акціонерного товариства «Авіакомпанія Euro-Asia Air» виконало політ у межах забороненої зони над окупованим півостровом. Після цього Державіаслужба винесла постанову про накладення штрафу за правопорушення в галузі цивільної авіації від 7 листопада 2019 року.

На відміну від російських авіаліній, які щодня здійснюють близько ста зльотів-посадок у Криму і вперто не виплачують штрафи, казахські авіалінії визнали свою провину і добровільно сплатили ці кошти. Тож Державний бюджет України нещодавно поповнився на 136 тисяч гривень.

Варто зазначити, що суми штрафів за порушення повітряного простору в Криму лише цивільними повітряними суднами російських авіакомпаній вже сягнули 13 мільярдів гривень!

Тож у Державіаслужбі сподіваються, що справа з казахською авіакомпанією стане прецедентною і призведе до початку процесу погашення штрафів і росіянами.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *