США розширили санкції щодо компанії СОВФРАХТ, яка забезпечила доставку турбін SIEMENS в окупований Крим


В санкційний список Управління з контролю за іноземними активами Державного казначейства Сполучених Штатів Америки внесено компанію, трьох осіб та п’ять суден, які причетні до доставки пального для російських реактивних літаків, що діють у Сирії. Обмежувальні заходи застосовані проти заступника генерального директора з юридичного супроводу ПАТ «Совфрахт» Ільї Логінова, директора дирекції з морських перевезень ПАТ «Совфрахт» Івана Окорокова та першого заступника генерального директора ПАТ «Совфрахт» Карена Степаньяна. Під санкції також потрапило ТОВ «Марітайм Ассистанс»,через яку Срвфрахтом приховувалось постачання пального, і п’ять суден. Транспортна компанія «Совфрахт-Совмортранс» та її дочірня компанія «Совфрахт» ще у вересні 2016 року були внесені у санкційний список за діяльність в окупованому Росією Криму.

В липні 2017 компанія «Совфрахт» провела доставку турбін SIEMENS в окупований Крим, нашою розслідувальською групою було встановлено спосіб доставки, місце завантаження, зафіксовано розвантаження та подальше переміщення турбін по Криму.

За тією ж схемою були доставлені трансформатори для електростанції, що будувалися в окупованому Криму.

Щодо трьох осіб, внесених у санкційний список США, Міністерством юстиції США за матеріалами розслідування ФБР 12 червня 2018 року було винесено обвинувачення за порушення економічних санкцій США через організацію цієї незаконної схеми. Ці ключові вищі посадові особи “Совфрахта” контролювали діяльність ТОВ “Марітайм Ассистанс”.

Іван Окороков, директор департаменту морського транспорту “Совфрахт” (Linkedin, ФБ).

Карен Альбертович Степаньян, перший заступник директора департаменту морського транспорту «Совфрахт», день рождения: 22 октября 1975 года (ФБ, коментар щодо участі компанії в транспортуванні арки мосту в Керченській протоці)

Ілля Олексійович Логінов, заступник генерального директора з юридичного забезпечення компанії “Совфрахт”.

OFAC пише, що після введення санкцій щодо Совфрахт, він задіяв для поставок реактивного палива до Сирії судна Transpetrochart Co. Ltd, про яку ми писали у зв’язку з постачанням дизельного палива в окупований Крим взимку 2018 року.

Судна, які ідентифікував OFAC як заблоковану власність ТОВ «Транспетрочарт Лтд» та додав їх до Списку спеціально визначених громадян та заблокованих осіб (Список SDN): YAZ (IMO 9735323), SIG (IMO 9735335), SUDAK ( IMO 8943155), PASSAT (IMO 8523242) та OT-2077 (IMO 9025778). З них активною діяльністю займаються саме ті судна, про які ми писали у зв’язку з порушенням ними Державного кордону України – Яз та Сиг.

Отже, знов ми можемо висновити, що порушники по Сирії та Криму пов’язані між собою, і санкційні програми США та України мають багато спільного.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *