Як вибрати рушницю для підводного полювання: поради початківцям


Рушниці для підводного полювання як за посиланням https://zakupka.com/t/ruzhya-dlya-podvodnoy-ohoty-611/ представлені у величезному асортименті. І якщо професіонал завжди знає, яка саме модель йому потрібна, то для початківців вибір зброї — завдання не з легких. Пропонуємо розібратися, які бувають варіанти та як грамотно вибрати відповідну рушницю.

Типи рушниць для полювання під водою

Зазвичай вибір рушниці починається з детального знайомства з усіма наявними варіантами конструкцій і принципами їх роботи. Саме ці фактори найбільше впливають на технічні характеристики та надійність моделі, а також визначають можливість її використання для певного виду полювання під водою.

Сьогодні на ринку представлено лише два типи рушниць:

  • арбалет — має попит серед початківців. Достатньо проста і надійна конструкція гумового бою, основна деталь — ствол, на якому розміщено гарпун. Точність і дальність пострілу залежить від довжини ствола. Такий варіант має безперечні переваги: невисоку віддачу, практично повну безшумність і високу надійність;
  • пневматична — стрільба здійснюється внаслідок підвищення тиску повітря, яке виштовхує гарпун зі ствола. Пневматика має плавний спуск курка та оптимальну дальність стрільби. Серед переваг — невеликий розмір, висока потужність, універсальність та можливість регулювати силу бою (в окремих пристроях). Але така рушниця створює значний шум і вимагає уважного ставлення до конструкції.

Вкрай рідко ще можна знайти пружинні рушниці, але зараз вони вже зняті з виробництва як застарілі. Проте профі й досі використовують їх удосконалені моделі, адже завдяки злагодженій роботі двох пружин різного діаметру можна зробити постріл високої потужності. Щоправда, віддача при цьому також підвищується.

Вибір рушниці для конкретної водойми

Недостатньо розбиратися в типах механізмів, щоб вибрати оптимальну зброю для підводного полювання, адже водойма теж висуває свої вимоги до її конструкції.

Морське полювання переважно передбачає прозору воду та значну глибину. Тож таке заняття вимагає використання тонкого гідрокостюма, малооб’ємних малок, довгих ластів і далекобійних арбалетів. Для використання в морі арбалети виготовляють з подовженим стволом, іноді — до 1,5 м. Такі моделі здатні вполювати рибу з відстані 3-5 м. Та зважайте на те, що таку зброю неможливо використовувати в умовах поганої видимості.

У прісноводному полюванні, навпаки, невисока прозорість води та значно менші глибини. Саме тому вам знадобиться товстий гідрокостюм і рушниця невеликих габаритів. Краще використовувати пневматику з високими показниками маневрування. Оскільки стріляти доведеться з невеликої відстані, до точності моделі особливих вимог немає.

Поради мисливцю-початківцю

Щоб правильно визначити оптимальну модель рушниці, досвічені мисливці рекомендують звертати увагу не стільки на технічні параметри зброї, скільки на їх актуальність для конкретних умов. Зокрема:

  • висока потужність гарантує високу ефективність, але практично завжди означає високий рівень шуму під час пострілу та перезаряджання. Саме тому такі пристрої підходять лише для дальнього полювання;
  • довгий ствол покращує точність, але зменшує маневровість мисливця. Це допускається лише у водоймах з високою видимістю. Для полювання серед каміння, очерету і корчів вибирайте короткоствольні пристрої;
  • рушниці із заднім розміщенням держака мають високі показники точності бою, але не зручні у використанні в обмеженому просторі чи під час стрільби впритул. Для таких випадків найкраще підходять пристрої з центральним або переднім розміщенням держака.

Очевидно, що вибір рушниці для підводного полювання передусім залежить від умов, де планується використовувати пристрій. Саме тому слід заздалегідь визначити місце полювання, а вже потім вибирати оптимальну зброю для цього.

Стаття створена за матеріалами сайту Zakupka.com.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *