Соратник Болотова втратив свою посаду в “ЛНР”


калВерхівка «ЛНР» вкотре переживає масштабну перестановку. Геннадій Ципкалов, соратник Болотова і учасник захоплень адміністративних будівель в Луганську, схоже, розпрощався з посадою «голови Ради міністрів ЛНР». Виконуючим обов’язки «глави уряду» призначений Олександр Дробот – колишній глава ГСЧС Луганської області, який, перейшовши на бік бойовиків, очолював «Центр управління відновленням».

Про це пише Реальна газета.

Починаючи з сьогоднішнього дня, документи, що мають статус офіційних розпоряджень «уряду», підписувати буде не Ципкалов, а Олександр Дробот у статусі в.о. голови “Радміну”.

Дробот

 

Однак, жодних роз’яснень з цього приводу на офіційних інформаційних ресурсах бойовиків немає. Ротація, як прийнято в «ЛНР», пройшла негласно, без зайвого шуму. Втім, не виключена можливість повернення Ципкалова після «співбесід» в Москві.

Геннадій Ципкалов був начальником штабу “Об’єднаної армії Південного Сходу”, потім першим заступником «народного губернатора» Валерія Болотова. З 26 серпня – «голова Ради Міністрів ЛНР» в команді Плотницького. 6 жовтня обраний керівником виконавчого органу Громадського руху «Мир Луганщині», а в кінці листопада знову зайняв пост «глави Радміну» після «обрання» главою «ЛНР» Ігоря Плотницького.

Проте, за інформацією «РГ», між Ципкаловим та Плотницьким останні місяці існувала напруженість у відносинах. Після тижневого зникнення Ігоря Плотницького наприкінці квітня, коли його доля вирішувалася кураторами з РФ, Ципкалов розглядався як перехідний керівник «ЛНР», поки Москва не узгодила б нового лідера луганських сепаратистів. Однак, Плотницкий повернувся, а Ципкалов потрапив в опалу.

Несподіванкою стало висунення саме МНС-ника Дробота на посаду виконуючого обов’язки глави «Радміну ЛНР».

Олександр Дробот – екс-глава МНС Луганської області, призначений у 2013 році на цю посаду керівником ГСЧС України при Януковичі Михайлом Болотських (саме Болотських очолив згодом Луганську ОДА в момент здачі регіону сепаратистам українськими силовиками). У «Раді міністрів ЛНР» Дробот займав пост керівника «Центру управління відновленням» і до літа 2015 роки ніяких політичних амбіцій не виявляв.

Що буде, якщо небагатослівний Олександр Дробот залишиться главою «Ради міністрів ЛНР»? У разі чергового нез’ясовного зникнення «глави республіки» Ігоря Плотницького (що цілком ймовірно, може стати незворотним ще до вересня), колишній головний мнс-ник Луганщини стане виконуючим обов’язки лідера «ЛНР».

У цьому випадку розмови про те, що влада в захопленому Луганську повертається в руки старої «регіональної» еліти, стануть реальністю.

 

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *