Сонячний модуль, система пожежогасіння, інформація про стан онлайн: У Луцьку встановили перший підземний смітник


У Луцьку на території житлового комплексу «Супернова» встановили перший підземний смітник.

Він заміняє п’ять звичайних баків і при цьому виглядає, як невеликий «парковий» смітник, повідомляє “Перший”.

Раніше, керівництво міської ради звернулось до забудовників з пропозицією встановлення підземних смітників. Отримавши згоду, місцева влада купила сміттєвоз, який може спустошувати підземні баки.

Скільки вони коштують

Один підземний контейнер коштує 180 тисяч гривень. Разом зі встановленням та облаштуванням майданчика два обійдуться у півмільйона гривень.

Що під землею і на поверхні

Для того, щоб встановити підземний смітник, на глибину 2,6 метра закопують залізобетонний резервуар. Він не дає стокам потрапити у ґрунт. Далі встановлюється платформа безпеки, яка зачиняється, коли контейнер виймають для очистки. Це робиться в цілях безпеки – щоб ніхто не впав всередину. Далі – безпосередньо контейнер об’ємом 5 метрів кубічних (для порівняння – звичайний вуличний бак має об’єм 1,1 метра кубічного). На поверхні встановлюється сміттєприймальна колонка. Вона висотою близько метра і виглядає, як невеликий вуличний смітник.

«Переваги такого смітника очевидні. По-перше, під землею нижча температура, а тому сміття не гниє і відповідно немає смороду. Також воно не приваблює гризунів і собак», – каже фахівець компанії-виробника «Енерго-Інвест» Віталій Спінов.

Не просто бак

Підземний смітник, на відміну від звичайного, обладнаний автоматичними системами. Наприклад, сонячний модуль живить датчик заповнення та систему пожежогасіння. При високій температурі автоматично спрацює вогнегасник. Це на випадок, якщо раптом хтось захоче підпалити сміття. Інформацію про заповнення баку можуть отримувати онлайн забудовник або голова ОСББ, а також комунальники.


Центр Миротворець тепер у Telegram: https://t.me/myrotvoretsnews.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *