ШОКУЮЧЕ. СУДДІ КИЕВА, НЕ СОРОМЛЯЧИСЬ, ДОПОМАГАЮТЬ ТЕРОРИСТАМ


ШОКУЮЧІ НОВИНИ. СУДДІ КИЕВА, НЕ ПРИХОВУЮЧИ І НЕ СОРОМЛЯЧИСЬ, ДОПОМАГАЮТЬ ТЕРОРИСТАМ УНИКНУТИ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ТЯЖКІ ЗЛОЧИНИ ПРОТИ УКРАЇНИ

Затриманий у Києві в лютому 2021 року один із ватажків терористичної організації ДНР, колишній “заступник міністра інформації” бойовиків Володимир Пряхін виїхав (втік?) на окуповану територію.

Про це стало відомо 12 січня під час засідання Шевченківського суду у його справі, повідомляє Медійна ініціатива за права людини. Як повідомляє LIGA.net, цю інформацію підтвердило поінформоване джерело у правоохоронних органах.

Як пише Медійна ініціатива, до суду з’явилася захисниця Пряхіна Світлана Новицька. Відсутність свого підзахисного вона пояснила тим, що він наразі перебуває на тимчасово окупованій території, нібито тому, що у нього там хвора мати.

“Він поїхав, бо там померла тітка, померла його перша дружина, а діти поїхали на заробітки до іншої країни. Зателефонували сусіди, сказали, що його мати хвора. Він поїхав її забрати, але вона відмовилася їхати”, – сказала адвокатка Пряхіна.

На запитання судді, чи має намір обвинувачений приїжджати на суд, захисниця відповіла ствердно. Наступне засідання має відбутися 18 березня.

Прокурор зазначив, що це перша неявка Пряхіна до суду і попросив відкласти розгляд до 18 березня.

“Разом з тим прокурор наголосив, що у Пряхіна не було запобіжного заходу. Але як так сталось, що після затримання Пряхін залишився без запобіжного заходу, невідомо”, – йдеться в повідомленні. 

В ОГП пояснили, що термін дії запобіжного заходу Пряхіну у вигляді нічного домашнього арешту закінчився 18 жовтня 2021 року.

“Клопотання про його продовження було подано прокурором до суду ще 6 жовтня 2021 року, проте засідання, призначене на 7 жовтня, не відбулося через неявку адвоката. А наступне – 18 жовтня 2021 року – не відбулося у зв’язку з перебуванням на лікарняному головуючого судді і ще одного судді – у відпустці. Термін дії попередньої ухвали закінчився, тому обвинувачений із 19 жовтня 2021 року залишився без запобіжного заходу”, – сказано у відповіді ОГП на запит.

Там кажуть, що прокурор ще 25 жовтня 2021 року подав клопотання про обрання обвинуваченому запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, проте його досі не розглянуто.

У разі неявки обвинуваченого на наступне судове засідання 18 березня без поважних причин прокурором буде подано клопотання про обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, повідомили в Офісі генпрокурора.

За даними слідства СБУ, підозрюваний “обіймав посаду” у бойовиків із 2014 до 2016 року. Він публічно закликав українців до підтримки бойовиків, пропагував інтеграцію окупованих територій до Росії й агітував голосувати за таку ініціативу на псевдовиборах.

Пряхін повернувся на підконтрольну Україні територію через Росію поза встановленими пунктами пропуску. У Києві він почав працювати політтехнологом і піарником проросійських суспільно-політичних структур.

У лютому 2021 року його затримали у Києві та вручили підозру за статтями КК про посягання на територіальну цілісність України і про створення терористичної групи чи організації.

Прокуратура, за інформацією ОГП, просила суд обрати підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *