Щодо ОГХК


В нашої команди є зауваження до інформації про ОГХК, що зараз розповсюджується в ЗМІ.

Цитую статтю НВ:

“ДП Об’єднана гірничо-хімічна компанія почало фактичну діяльність з серпня 2014 року, коли уряд України прийняв рішення про передачу йому в управління майнових комплексів Вільногірського гірничо-металургійного комбінату в Дніпропетровській області та Іршанського гірничо-збагачувального комбінату в Житомирській області. ОГХК реалізує продукцію більш ніж в 30 країн світу. Основні ринки збуту — ЄС, Китай, Туреччина, а також США і країни Африки. Уряд в серпні 2016 року відніс ОГХК до переліку компаній, що підлягають приватизації в 2017 році. Її терміни кілька разів відкладали. Готує ОГХК до приватизації «BDO корпоративні фінанси» в складі консорціуму Baker McKenzie, Baker Tilly Ukraine і Asset Expertise. У ФДМ заявляли про інтерес до підприємства понад 15 потенційних покупців”.

ОГХК з 2014 року і по цей час здійснює поставки ільменіту в окупований Крим.

Журналістами-розслідувачами проєкту SeaKrime доведено, що підприємство «Кримський Титан» працює на ільменітовій сировині, яку постачають з України. На цей час на інформаційному порталі Myrotvorets.News в розділі розміщено 57 статей щодо постачання ільменіту в окупований Крим, які доступні за посиланням:
https://myrotvorets.news/tag/ilmenit/

Так, з початку 2017 року ми відслідковуємо судна, що перевозять ільменіт в захоплені окупантами порти Криму. Ми виявили, що здебільшого ільменіт перевантажується в турецьких портах (Самсун, Хопа, Деріндже, Амбарли). Також ми спостерігали, що декілька разів перевантаження ільменіту відбувались в Керченській протоці, на якірній стоянці порту Кавказ.

В окупованому Криму ільменіт приймає порт Камиш-Бурун, який є ділянкою порту Керч. За час спостережень нами були також зафіксовані незаконні суднозаходження з ільменітом в порти Феодосія і Євпаторія.

Наразі актуальною схемою є відвантаження ільменіту в Одесі, партіями 10-15 тисяч тонн перевезення в Амбарли (Туреччина), звідки його забирають судна-порушники партіями приблизно 3000 тонн й доставляють в окупований російськими загарбниками Крим. В деталях ми описали цю схему в матеріалі від 15.04.2020 на своєму інформаційному сайті за наступним посиланням:

Як показано в наших розслідуваннях, для вивезення ільменіту в окупований Крим використовуються фейкові компанії, нам вдалось засвітити компанії з Еміратів та Єгипту. Перевозять український ільменіт в Туреччину. Отже дані, вказані в наведеній на початку посту цитаті, щодо постачання в Туреччину і, можливо, країни Афріки, потребують перевірки.

Фонд держмайна звернувся за підтримкою до громадськості і ЗМІ, що є дуже незвичайним, при великій кількості правоохоронних органів в державі.

Вважаємо, що висвітлення цієї проблеми в ЗМІ обов’язково мають містити пояснення керівництва фонду і підпорядкованої йому Об’єднаної гірничо-хімічної компанії щодо постачання ільменіту з державного(!) підприємства в окупований Крим.

Джерело

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *