Розвідувальний корабель «Лагуна» отримає українську станцію розвідки «Мельхіор»


Український середній розвідувальний корабель «Лагуна», що будується у Києві на заводі «Кузня на Рибальському», отримає вітчизняну станцію радіотехнічної розвідки «Мельхіор».

Розробник –  науково-дослідне підприємство радіолокаційних систем «Квант-Радіолокація», повідомляє Український мілітарний портал з посиланням на Defense Express.

«Мельхіор»

Розроблена на основі корабельного багатофункціонального радіолокаційного комплексу «Мінерал», що випускався у різних модифікація на «Квант-Радіолокація» ще з Радянських часів.

Головна відмінність нової системи – робота лише у пасивному режимі радіолокації, тобто, аналізу радіочастотного спектру, що випромінюють кораблі, літальні апарати чи берегові об’єкти. При цьому сама станція РТР лишається непомітною.

Принцип роботи полягає у використанні ефекту суперрефракції – відбиття радіолокаційних хвиль від різних слоїв атмосфери. Комплекс складається з антенного посту та двох робочих місць операторів. Більшість процесів автоматизовані та не потребують додаткового втручання операторів.

Корабельна станція радіотехнічної розвідки «Мельхіор» вже пройшла заводські випробування та готується до проходження державних випробувань у складі комплексу готового корабля розвідки «Лагуна».

Короткі тактико-технічні характеристики:

Діапазон часто виявлення: 1МГц – 18 ГГц
Максимальна дальність виявлення: до 450 км
Кількість цілей що відстежується: до 200 одиниць
Вага комплексу: ~ 900 кг (антенний пост та робочі місця операторів)

  • Нагадаємо, 8 жовтня, корпус розвідувального корабля почали транспортувати з Києва до Чорного моря, де має відбутися подальша добудова на воді. Після встановленя всіх необхідних систме та озброєння на корабель чекають заводські та державні випробовування.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *