КРАМАТОРСЬКИЙ ЗАВОД ВЖЕ ПІВТОРА РОКУ СЕРІЙНО ПОСТАВЛЯЄ НОВІ ГАРМАТИ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ ТАНКІВ


РЕЗУЛЬТАТИ СПІЛЬНИХ РЕФОРМ, ЗАПРОВАДЖЕНИХ ПРЕЗИДЕНТОМ П.ПОРОШЕНКОМ ТА УРЯДАМИ В.ГРОЙСМАНА І А.ЯЦЕНЮКА

Тайські БМ «Оплот» та оновлені танки Збройних сил України останні півтора року оснащувалися новими 125-мм танковими гарматами виробництва ПАТ «Старокраматорський машинобудівний завод», повідомляє Defense Express .

«Розробник цієї гармати, що стоїть на українських танках (калібру 125 мм), це КБ імені Морозова (ДП «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені O.O. Морозова»/ХКБМ, що входить до складу ДК «Укроборонпром» – прим. ДЕ). Тому ми, по документації КБ, яка нам була надана, виготовили гармату. Вона пройшла кваліфікаційні випробування – відстріляла 700 пострілів БПС (бронебійні підкаліберні снаряди калібру 125 мм – прим. ДЕ)», – повідомив заступник технічного директора підприємства Сергій Одаренко.

Представник СКМЗ додав, що нові танкові гармати виробляються на донбаському підприємстві серійно (хоч і невеликими партіями).

За його словами, виробник (СКМЗ) надає гарантію на 1200 пострілів з гармати (згідно з документацією, сучасний аналог розрахований на 1 тис. пострілів – прим ДЕ).

«Вже півтора року ми поставляємо. На ремонтні заводи – ремонтний завод Харківський забирає їх (ХБТЗ – ремонтує та модернізує танки Т-80 та Т-64, у тому числі й робить модернізовані Т-64 зразка 2017 року – прим ДЕ), і Малишева забирав (Завод ім. Малишева). Брав на тайський контракт», – відзначив Сергій Одаренко.

«Це прогресивна гармата – нова. Старі гармати не мають ось цієї різьби. Такій ствол можуть замінити в польових умовах за 2 години. А там (в старих варіантах) треба танкову башту знімати (на заводі – прим. ДЕ)», – додав він.

Нагадаємо, вперше цей виріб було представлено 16 травня ц.р. у місті Бровари, Київської області, де громадська спілка «Ліга оборонних підприємств України» презентувала свою діяльність Київській асоціації військових аташе.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *