Росія вбила 735 цивільних та поранила 1835 мирних мешканців: Україна звернулась до Міжнародного суду


Керівник Донецької обласної прокуратури підписав інформаційне повідомлення до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду щодо серйозних порушень міжнародного гуманітарного права під час збройного конфлікту на території регіону.

Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора України.

Повідомляється, що у зверненні, яке прокуратура підготувала у співпраці з Луганським обласним правозахисним центром «Альтернатива», міститься інформація про чисельні факти ведення воєнних дій невибіркового характеру з боку представників незаконних збройних формувань РФ.

Зазначається, що зокрема, внаслідок військової агресії спричинено шкоду життєво важливим об’єктам цивільної інфраструктури. Зокрема, це стосується заборонених Женевською конвенцією 1949 року артилерійських обстрілів об’єктів електропостачання, водогонів, гідротехнічних споруд та закладів охорони здоров’я.

А саме: 42 факти невибіркових обстрілів міст Авдіївки, Лиману, Слов’янска, Вуглегірська, Ясинуватського та Мар’їнського районів Донецької області із загальною кількістю населення понад 200 тисяч громадян.

Загалом з 2014 року задокументовано більше 3,5 тис пошкоджених та зруйнованих об’єктів інфраструктури Донецької області, потерпілими визнано майже 3 тис осіб, з яких понад 90% – саме фізичні особи. Отримано докази загибелі 735 та поранення 1835 цивільних внаслідок ворожих обстрілів.

У документі вказано, що у правоохоронних органах області наявна інформація про 3969 фактів пошкодження та руйнування житлових будинків, промислових будівель та інших цивільних об’єктів.

Також окрім цього, ведеться реєстр постраждалих в результаті збройного конфлікту, який дає змогу визначати кількість потерпілих, обсяги збитків та надати відповідну правову оцінку діям представників окупаційних адміністрацій РФ.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *