Росія погрожує Туреччині через продаж Україні Bayraktar TB2


Росію сильно непокоїть постачання Україні ударних турецьких безпілотників Bayraktar TB2.

Кремль намагається вплинути і погрожує Туреччині, заявляючи, що це може негативно позначитися на військово-технічному співробітництві Анкари з Москвою.

Про це повідомляє  “Діфенс Експрес”.

Так 21 квітня, віцепрем’єр РФ (країна агресор) Юрій Борисов заявив, що Росія буде уважно вивчати перспективи військово-технічного співробітництва, якщо Анкара і надалі постачатиме Україні безпілотники, повідомляє агентство ТАСС.

“Будемо конкретно дивитися у конкретному випадку”, – відповів віцепрем’єр журналістам на питання, чи зупинить Росія ВТС з Туреччиною у випадку, якщо остання буде постачати БПЛА Україні. Водночас він не уточнив, якою саме може бути реакція Москви у цьому випадку.

Це вже не вперше, коли російські високопосадовці намагаються “змусити” Туреччину відмовитися від продажу ударних безпілотників України – раніше цього місяця, а саме 12 квітня, міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, коментуючи продаж турецьких БПЛА Україні, заявив, що Туреччина має проаналізувати “войовничі заяви Києва” та застеріг від “підживлення цих мілітаристських настроїв” української влади.

Разом з тим, 15 квітня газета Turkiye з посиланням на власні джерела повідомила, що Туреччина готова продавати озброєння та БПЛА всім країнам. У повідомленні зазначалося, що Анкара “може здійснити продаж після перемовин і досягнення взаємоприйнятних умов”, оскільки “БПЛА не спрямовані проти Росії чи будь-якої іншої країни”.

Спроби заблокувати продаж Україні турецьких безпілотників вкотре підтверджують, що Росія не у захваті від сценарію із застосуванням низки Bayraktar TB2 на сході України.

Наприклад, раніше посол РФ у Туреччині Олексій Єрхов зазначав, що “в російських експертних колах, дійсно, час від часу висловлюються побоювання щодо того, що в Києві можуть не встояти перед спокусою використати перевагу, яку, як хтось може подумати, дають турецькі Bayraktar, для чергової спроби воєнного рішення”.

Зрештою, про це свідчить і те, що у РФ вирішили переозброїти Західний військовий округ на нові ЗРК малої дальності “Тор-М2”, які мають боротися з крилатими ракетами, ударними БпЛА та коректованими авіабомбами.

Разом з тим, у Туреччині триває виробництво нової партії ударних безпілотників для України, які в майбутньому планують відправити на захист узбережжя Чорного та Азовського морів.

Турецька сторона неухильно дотримується своїх зобов‘язань перед Збройними Силами України.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *