Росія хотіла “втюхати” захоплені кораблі як речові докази, але Україна на це не погодилася, і РФ передала їх у межах рішення Міжнародного морського трибуналу


Росія передала Україні захоплені військові кораблі в межах рішення Міжнародного трибуналу з морського права.

Про це в інтерв’ю “BBC Україна” 2 грудня, сказав головний військовий прокурор Віктор Чумак, передає Цензор.НЕТ.

За його словами, Росія намагалася “втюхати” ці кораблі як речові докази в межах їхньої кримінальної справи, але Україна на це не погодилася.

“І вони передавалися в межах рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права”, – сказав він.

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко привітав Україну з перемогою у справі звільнення українських моряків та дав пораду Зеленському.

Як того вимагала українська сторона, Міжнародний трибунал зобов’язав Росію якнайшвидше звільнити українських моряків та повернути три військові кораблі, які були незаконно захоплені Москвою внаслідок акту збройної агресії 25 листопада 2018 року у Чорному морі”, – написав він на своїй сторінці у Фейсбук.

Раніше Олена Зеркаль заявила: Наші моряки мають повернутися в Україну без жодних умов чи обміну.

Чумак зазначив, що кораблі були прийняті “в дуже поганому стані”, і за цим фактом буде відкрито кримінальне провадження про розкрадання.

За його словами, військові прокурори обов’язково мусили оглядати військові кораблі. “Більше того, скажу вам, що військові прокурори брали участь у передачі цих кораблів, ми це все контролювали, абсолютно все правильно, питань немає”, – каже він.

За даними командувача ВМС ЗС України Ігоря Воронченка, “росіяни їх угробили. Зняли навіть плафони, розетки і унітази”.

Нагадаємо, звільнений з полону моряк Андрій Ейдер повідомив, що з корабля, серед іншого, зникла навіть його спідня білизна.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *