«Реформи в Україні померли, а слово Зеленського нічого не значить» – про Україну у світовій пресі


Днями ми запропонували своїм читачам згадати передвиборчу програму кандидата на посаду президента: “Я розповім Вам про Україну своєї мрії”. І оцінити кроки здійснені Володимиром Зеленським і його командою в напрямку побудови країни, описаної в програмі.

“ПОДИВИМОСЬ В ОЧІ ПРАВДІ”- З ПЕРЕДВИБОРЧОЇ ПРОГРАМИ В. ЗЕЛЕНСЬКОГО

Згідно результатами, як видно, у значної частини опитаних склалось враження, що Володимир Зеленський і сам не читав своєї програми. Наш заклик знайти пункти програми, які найкраще вдається втілювати Зеленському, теж не знайшов відгуку.

Подивимось, що пише світова преса про економічну ситуацію в Україні:

  • Американський щоденник The Washington Post розмірковує над відставкою голови НБУ і небезпекою сповзання України до економічної політики часів Януковича;
  • Аргентинський часопис Infobae America пише про обсяги кампанії дезінформації та поширення фейкових новин російськими агентами, головною ціллю якої є Україна.

Провідне американське видання The Washington Post :

«Голова банку України подав у відставку і отримав труну як попередження. Це скандал, який загрожує економічному здоров’ю».

Як повідомляє Радіо Свобода, Вашингтонський часопис пише, що Україна шукає нового голову НБУ, проте ті, хто бажає подати свою заяву на заміщення посади, мають бути обережними.

Тут будуть потрібні міцні нерви. Посада, за словами американського щоденника, передбачає постійні напади з боку телеканалів та впливових осіб.

Також тут існує тиск з боку політиків. Проплачені демонстрації цілком можливо прийдуть до ваших дверей. І це не теоретичні погрози. Видання повідомляє, як до домівки Якова Смолія, який залишив, за його словами, внаслідок тиску на голову НБУ, принесли символічну труну.

Все це, на думку часопису, пробило ще одні «дірку» в обіцянках незаплямованого врядування, які лунали від Володимира Зеленського.

Зрештою, уряд Зеленського може постати перед серйозним конфліктом з тими, кого Україна потребує якнайбільше. Йдеться про її друзів у Європі, США та світових фінансових установах.

Криза, пов’язана з НБУ, як зазначає американська газета, різко піднімає ставки в Україні. Згідно з фахівцями, сумніви у незалежності українського центробанку ставлять під сумнів мільярди потенційної фінансової допомоги від МВФ, а також Євросоюзу.

На думку фахівця з нових ринків Тімоті Еша, напад на центробанк надходить з боку впливового олігарха Ігоря Коломойського у намаганнях повернути контроль над його колишнім банком – «ПриватБанком», який було націоналізовано 2016 року.

The Washington Post зазначає, що офіс президента Зеленського наполягає на підтримці незалежності НБУ, водночас рішучо заперечуючи те, що Коломойський має вплив на державний апарат.

Видання принагідно вказує, що саме Коломойський намагався позбутися Якова Смолія як голови НБУ. Представники Зеленського висловили навіть своє здивування відставкою Смолія, наголошуючи, що ніхто його до цього не змушував.

Водночас вашингтонське видання пише, що версія подій згідно з самим Смолієм, втім, різниться від того, що лунає з боку Зеленського. Яків Смолій каже, що у розмові з президентом поставив питання руба, чи Зеленський хоче аби він пішов, на що той відповів ствердно.

Далі часопис посилається на слова Ґести Люнґмана, голови представництва МВФ в Україні, який підтверджує факт того, що керівництво НБУ відчувало політичний тиск.

На додаток, як пише щоденник, Тімоті Еш відверто каже, що виглядає на те, що «реформи в Україні померли». Ба більше, Еш каже, що існує серйозне занепокоєння тим, що ми стаємо свідками повернення до руйнівної економічної політики в Україні, яку свого часу проводив президент-втікач Віктор Янукович.

Вашингтонський часопис завершує, зазначаючи, що часові рамки гіркої відставки голови українського центробанку також постають певним ударом, бо ж лише три тижні тому Зеленський підписав меморандум з МВФ, погодившись на всі умови для того, аби фінансова допомога почала надходити в Україну.

З огляду на це, газета наводить слова старшого дослідника Атлантичної ради США Андерса Ослунда, який вважає, що все це свідчить про те, що «слово Зеленського геть нічого не значить».

Твіт: «Голова банку України подав у відставку і отримав труну як попередження. Це скандал, який загрожує економічному здоров’ю»:

Аргентинський часопис Infobae America друкує матеріал «Тисячі дописів, 7 мов і 300 різних платформ: як працює російська машина фейкових новин, поширюючи розбрат у світі впродовж років».

Infobae America зазначає, що найперші ознаки активної діяльності цієї російської кампанії було зафіксовано у січні 2014 року, хоча фахівці вважають, що все розпочалось навіть раніше. Як наголошує автор статті, йдеться втім не про поодиноку кампанію, а низку зусиль у різних напрямках, які координувалися з єдиного центру.

При цьому, саме Україна постійно перебувала у самому центрі головної цілі російської кампанії дезінформації. Далі за важливістю стояли США, Польща, Німеччина та Британія.

Поміж головних послань російської операції поширення фейкових новин і різноманітної дезінформації була теза, наприклад, про те, що Україна – це держава, що не відбулась, і Києву аж ніяк не можна довіряти.

Популярними російськими постулатами також були подейкування, що США та НАТО є надзвичайно агресивними і такими, що втручаються до справ цілого світу.

Європейці, згідно з російським потоком дезінформації, поставали роз’єднаними і слабкими тощо.

Щодо того, у який саме спосіб вели свою діяльність російські хакери і «тролі» Герман Падінґер зазначає, що у першу чергу йшлося про соціальні мережі включно з Facebook, Twitter, Reddit та YouTube, хоча так само активно використовувались різноманітні інтернетні форуми і блоги.

Твіт: «Тисячі дописів, 7 мов і 300 різних платформ: як працює російська машина фейкових новин, поширюючи розбрат у світі впродовж років»:

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *