Реформа “Сільська медицина” на Хмельниччині: Нова амбулаторія, а лікарю квартира і автомобіль


РЕЗУЛЬТАТИ СПІЛЬНИХ РЕФОРМ, ЗАПРОВАДЖЕНИХ ПРЕЗИДЕНТОМ П.ПОРОШЕНКОМ ТА УРЯДАМИ В.ГРОЙСМАНА І А.ЯЦЕНЮКА

Нагадаємо. Програма «Сільська медицина», яка впроваджувалась з особистою участю Президента України Петра Порошенка, є важливою складовою медичної реформи. Впровадження якісних змін у системі охорони здоров’я — це складний процес, до якого залучені державні та недержавні структури. Розробку і просування запропонованих ними проектів, зокрема щодо сільської медицини, координувала найбільша коаліція громадських організацій та експертів — «Реанімаційний пакет реформ». Законодавче підґрунтя цей напрямок медичної реформи отримав в листопаді 2017 року з прийняттям відповідного Закону.

Медичний заклад, який відкрився у селі Чернелівка, що на Хмельниччині, відтепер обслуговуватиме жителів семи навколишніх сіл. Населення самої Чернелівки становить 750 осіб.

Тепер у селі на місці старенького ФАПу, де не було води і каналізації, а приміщення потребувало капітального ремонту з великими затратами, з’явилася новенька амбулаторія.

Прийом вестиме сімейний лікар та два медпрацівники. В їхньому розпорядженні є все необхідне — кабінети, обладнання, меблі. А для лікаря передбачено ще й квартиру та автомобіль.

Фінансували будівництво нової амбулаторії всі разом. Сто тисяч гривень змогли відшукати в сільському бюджеті, майже стільки ж додав районний, більш як 600 тис. грн знайшли для мешканців громади в красилівському міському бюджеті, та найбільша частка від держави — понад 7,2 млн грн.

Джерело: Голос України.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *