Нова супер автоцистерна КрАЗ вміщує 11 т води та 2 т піноутворювача


Нова розробка заводу «АвтоКрАЗ» – автоцистерна АЦ-13-70 на шасі автомобіля КрАЗ-6511Н4 (6×4) і її супер можливості.

Завдяки унікальній модульній конструкції автоцистерна здатна одночасно перевозити значні об’єми рідин для пожежогасіння – 11 000 л води та 2000 л піноутворювача.

Вона призначена для доставки до місця пожежі бойового розрахунку, пожежно-технічного й аварійно-рятувального обладнання та засобів пожежогасіння. Гасіння пожеж може здійснювати як водою з цистерни, так і відкритої водойми або мережі, а також повітряно-механічною піною та вогнегасним порошком.

Про це повідомляє АрміяInform із посиланням на пресслужбу ПрАТ «АвтоКрАЗ».

Залежно від категорії та складності пожежі використовується стаціонарний (із дистанційним керуванням), переносний або комбіновані лафетні стволи. Зокрема, стаціонарна установка порошкового пожежогасіння (запас вогнегасного порошку – 250 кг) із дальністю 15 м найчастіше застосовується при гасінні пожеж, що виникають на електроустановках. Наявний запас довжини напірних рукавів становить майже пів кілометра.

Фахівці пожежної справи основними перевагами АЦ-13-70 відзначають високу прохідність шасі, його стійкість, наявність у конструкції цистерни ребер жорсткості, які підвищують міцність і надійність та дозволяють уникати заносів на поворотах. Зручною та з підвищеним фактором безпеки вони називають і дворядну кабіну з комфортними кріслами всередині. Її висота дозволяє швидко розміститися екіпажу в повному екіпіруванні. Вона також обладнана автономним обігрівачем, а наявність дихальних апаратів для гірських рятувальників дає змогу вогнеборцям перебувати в загазованій атмосфері протягом чотирьох годин.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *