Прощавай, російська монополіє: Найбільша українська АЕС повністю перевела 5-ий енергоблок на американське ядерне паливо


РЕЗУЛЬТАТИ СПІЛЬНИХ РЕФОРМ, ЗАПРОВАДЖЕНИХ ПРЕЗИДЕНТОМ П.ПОРОШЕНКОМ ТА УРЯДАМИ В.ГРОЙСМАНА І А.ЯЦЕНЮКА

Найбільша українська АЕС повністю перевела 5-ий енергоблок на американське ядерне паливо.

Про це повідомляє Ukraine News з посиланням на прес-службу ЗАЕС.

Раніше Мyrotvorets.News повідомляв:

Під час ремонтної кампанії 2019 року активну зону енергоблоку №5 Запорізької АЕС було повністю завантажено паливом Westinghouse. Ще три блоки ЗАЕС – перший, третій та четвертий – мають зараз змішане завантаження.

Таким чином на сьогодні в активній зоні енергоблоків ЗАЕС знаходиться наступна кількість ТВЗ-WR (тепловиділяючі збірки виробництва Westinghouse):
✅ 163 – на п’ятому
✅ по 84 (тобто половина) – на третьому та четвертому
✅ 126 – на першому (який зараз знаходиться у планово-попереджувальному ремонті).

«Використовуючи різні джерела постачання палива, ми в першу чергу забезпечуємо енергетичну безпеку України. Щодо надійності альтернативного палива, то ТВЗ-WR демонструють хороші результати з механічної стабільності», – підкреслює заступник головного інженера з ядерної та радіаційної безпеки ЗАЕС Олександр Ігнатченко.

Але першочергове завдання: перевести використання палива Westinghouse у промислову експлуатацію на визначених енергоблоках ЗАЕС. У 2020 році це відбудеться на блоці № 5. Також у наступному році очікується повне завантаження ТВЗ-WR активної зони енергоблоку № 1, у 2021 році – енергоблоків № 3, 4. Через рік після цього, за умови успішної дослідної експлуатації, використання альтернативного палива перейде у промислове.

Нагадаємо, що в Україні реалізується стратегія з диверсифікації джерел постачання ядерного палива для атомних станцій України та зниження залежності від одного джерела – російської компанії “ТВЕЛ”.
Держкомпанія “Енергоатом” в квітні 2014 року уклала договір з компанією Westinghouse, яка виробляє паливо на своєму заводі в Швеції. В кінці січня 2018 року цей договір був продовжений до 2025 року.

Сьогодні паливо Westinghouse використовується вже на 6 енергоблоках українських АЕС.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *